Forum

Uzaktaki Bilgisayar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Uzaktaki Bilgisayara Sürücü Paylaşımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,056 Görüntüleme
(@batikanulu)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows XP işletim sisteminde yapmak zorunda olduğum için soruyorum,  windows uzak masaüstü bağlantısı ile her şekilde bu xp cihaza bağlanabiliyorum fakat buradaki D sürücüsünü kendi bilgisiyarımda görmek istiyorum. Malumunuz tam tersi şeklinde bu mümkün oluyor, bağlanırken yerel kaynaklardan sürücümü seçince bağlandığım bu xp cihazda kendi bilgisayarımın sürücülerini kendi sürücüsüymüş gibi görüyor yani ben bunun tam tersini nasıl yapabilirim acaba?

Gönderildi : 14/08/2020 11:44

(@batikanulu)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

XP 'de yapabileceğim en iyi çözüm sizce nedir, hiç fikri olan var mı acaba ya da alternatif çözümler..

Gönderildi : 18/08/2020 17:09

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

D sürüsünü share edip paylaşımdan alanı disk sürücüsü olarak map edebilirsiniz ancak bu şekilde kullanırsanız ciddi güvenlik açığına yol açacaktır tam olarak neyi yapmak istediğinizi belirtebilirseniz daha detaylı yardımcı olmaya çalışırız.

ufak bir not xp de smb versiyonu çok eski olduğundan paylaşımda sorun yaşamamak adına aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

https://www.hakanuzuner.com/windows-xp-uzerinden-windows-10-paylasimlarina-baglanmak/

Gönderildi : 18/08/2020 20:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Sanırım arada VPN yok ondan bunu ne yazık ki yapamazsınız. Modemden port açarak internete yönlendirmeniz çok riskli olur. Bunun için VPN yapmanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/08/2020 12:58

Paylaş: