Forum

Synology NAS Cloud ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Synology NAS Cloud yedekleme

3 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
325 Görüntüleme
(@bymurat)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar kullanmış olduğumuz Synology ds220j nas cihazımızı yerel bir cloud firmasına yedeklemek istiyoruz firmadan 1 tb alan aldıktan sonra webdav ile yedekleme yapmak istedik

image

ancak başarılı olamadık sebep olaraktan Synology karşı tarafta da Synology istiyor diye düşündük hyper backup ve cloud sync ile denemeler yaptık.

image

Bünyemizde 1 adet sunucumuz var sunucumuz üzerinde Veeam Backup & Replication Console kurulu bu programa smb ile yerel cloud firmamıza bağlantı kurabiliyoruz ve rapository olarak eklemede başarılı olduk.

Ancak Veeam Backup & Replication Console ile dosya yedekleme nasıl yapılır nasıl bir job yaratmam gerekiyor bulamadım veaam ile bir yöntem veya başka bir program önerisi olan varmıdır.

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum sağlıklı günler.

Gönderildi : 18/12/2023 21:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4324
Co-Helper

Sorduklarınızı bilmiyorum fakat;

https://youtu.be/c72y3jVbVQg?t=2503

Veeam sunucuya map olarak eklerseniz de olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/12/2023 20:12

(@bymurat)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler nas cihazımızı add file share kullanarak ekledik daha sonra file backup job yaratarak çözdük.

image

Gönderildi : 20/12/2023 18:40
Hakan Uzuner reacted

Paylaş: