Forum

Şirket Telefon rehb...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket Telefon rehberinin Akıllı telefonlara aktarılması

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@sonerkoca)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Şirket çalışanlarının cep telefon numaralarını şirket çalışanlarının akıllı telefonlarına toplu olarak nasıl deploy edebiliriz. Telefon numaralarında değişiklik olduğu zaman merkezi bir sunucudan yada bilgisayardan bu değişiklikleri tüm personelin cep telefonlarına yansıtılması ile ilgili problem yaşamaktayız. Domain alt yapısı ve office365 mail sistemi kullanmaktayız. Şuan uyguladığımız yöntem telefonların kayıtlı olduğu excel dosyasını csv formatına çevirip tek tek kullanıcıların outlooklarına import ederek yapmaktayız, personel sayısı çok olduğu için zaman kaybı yaşamaktayız. 

Sizler firmalarınızda bu durumu nasıl yönetiyorsunuz, uygulama yada yazılım kullanıyorsanız paylaşmanızı rica ediyorum

Gönderildi : 06/11/2021 09:47

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

https://community.spiceworks.com/topic/2119756-syncing-gal-to-iphone-contacts
Araştırdığınızda böyle yanıtsız kalan birçok şey görürsünüz bu telefon os ekosisteminin tamamen bağımsız olmasıyla ilgili. 
https://syncgal.com/sync-the-gal-to-smartphones/
Burada da bazı uygulamalar verilmiş araştırabilirsiniz. Size GAL'i outlook contact'larıyla sync edecek yada bu işi yönetebilecek bir MDM uygulama gerekli. Benim incelediklerimde yoktu böyle bir özellik detaylıca tekrar bakılması lazım. Intune GAL basabiliyor cihazlara ama iphone da bu rehber kullanımı efektif değil. Sanmıyorum bir uygulama iphone rehberini yönetebilsin bunun için root lazım ki sunulmuyor. Paylaşılan uygulamalar bunu yapabiliyorsa bile kendi app arayüzlerinden yapıyordur ancak detaylı poc yaparsınız artık. 
Şirketlerde bu tip ihtiyaçlar genellikle operatörlerden kısa kod tanımlarıyla çözümlenmeye çalışılıyor diye biliyorum. Bu tip bir organizasyonu olan arkadaşlar yazacaktır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/11/2021 19:27

Paylaş: