Forum

Sanal yazıcı portu

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sanal yazıcı portu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,135 Görüntüleme
(@mahsumyavuz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Bir bilgisayara usb'den  bağlı iki adet fiş yazıcı bulunuyor. Bağlı oldukları program ise sadece lpt1, lpt2, com1, com2, com3, com4 portlarını destekliyor.

Birinci yazıcıyı,

Net use lpt1 \\paylasilanyaziciyolu

Komutu ile ekledim ve çalıştı. Ancak 2 yazıyı lpt2 olarak eklemeye çalışsam bile yine sadece lpt1 tanımlı görünüyor. Nasıl bir yol izleyebilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/10/2020 20:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Burada çok fazla değişken var. Bazı cihazlar driver kaynaklı bu şekilde çalışmaz. usb cihazların kullanımı için geçmişte dos to usb isimli toollar vardı bulup deneyebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/10/2020 21:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bizde usb olarak çalışan barkod yazıcılara ERP üzerinden LPT olarak baskı yolluyoruz.

Net use ile bu işi halledip çıktımızı alıyoruz. Bir port doğal olarak bir tanımlamaya izin veriyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/10/2020 20:33

(@mahsumyavuz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam, 

Lpt 1 değilde port vermeye lpt2 ve lpt3 u kullanınca sorun ortadan kalktı. Bu arada toolbar da bayağı iş görüyor onu da denedim. Oda sorunu çözüyor. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/10/2020 20:44

Paylaş: