Forum

Regedit kayıtlarını...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Regedit kayıtlarının kodlarını görmek

7 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
906 Görüntüleme
Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ÇözümPark ailesi,
Şimdiden herkese ailesiyle ve dostlarıyla beraber iyi yıllar diliyorum.

Yapmak istediğim, HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders ta bulunan Desktop'ın aynısını oluşturmak (Masaüstüne veri kaydettiğimde 2 farklı yola kaydetmesi için).
Bu kayıdın içinde ki kodlarını nereden görebilirim? Kodları kopyalayıp aynısından oluşturup tekrar User Shell Folders'a atmak istiyorum. 

Gönderildi : 31/12/2019 09:14

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Soruyu anlamadım ama Masaüstündeki dosyaları başka bir dizine kopyalama konusunda GoodSync programını deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 31/12/2019 09:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bende amacı anladım, yine sonuca gitmeye çalışan bir post ama bence amacınızı paylaşırsanız belki yol doğru yol değildir veya olmayacak bir şeyin peşinde olabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/12/2019 23:41

Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner @resulsoydas

Hemen durumu örnek üzerinden açıklıyorum.

Çalışanların sistem tarafından ayırdığımız kendi diskleri var ve masaüstünde bulunan dosyaları oraya yönlendirmek istiyordum ve bu problemi, Resul ve Buğra hoca sayesinde hallettim.(Böyle bir şeyi istememin nedenini anlatıp yazıyı daha da uzatmak istemiyorum fakat buna ihtiyacım var.) https://www.cozumpark.com/community/genel_konular-13/masaustunde-ki-verileri-diske-yonlendirmek/#post-552522

(Regedit'te bulunan HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders' ta bulunan Desktop'ı kendi disklerine yönlendirerek bu problem çözüldü.)

Fakat bu diskler sunucu tarafında olduğundan dolayı sadece şirket içindeki ağda iken kayıt edilebiliyor. Yani adam notebooku evine götürdüğünde, bu diski göremediğinden dolayı masa üstüne bir veri kaydettiği zaman diski bulamadığından dolayı hata veriyor ve kayıt yaptırmıyor.

Benimde aklıma gelen durum şu şekilde, Kullanıcı masa üstüne bir veri kaydettiğin de hem Pc'nin kendi diskine kaydetsin, hem de sunucu tarafında ki diske kaydetsin. Ve bu şekilde hem şirket içinde iken hem de şirket dışında iken verilerini masaüstüne kaydetmeye izin versin. Bunun olması için ise yukarıda yazılan regedit yolunda ki Desktop'tan 2 tane olursa sistemi kandırıp problemin çözüleceğini hayal ettim fakat sanırım çok hayal perestim...🙃 🙃 

Gönderildi : 02/01/2020 16:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Roaming profile denilen bir şey var bunun için neden kullanmıyorsun?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/01/2020 17:00

Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Roaming profile denilen bir şey var bunun için neden kullanmıyorsun?

Ah bir de basit düşünebilsem, cevabımı almış bulunmaktayım hocam. Teşekkürler. 

Gönderildi : 03/01/2020 09:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim ne demek. Kolaylıklar.

Gönderildi : 03/01/2020 09:58

Paylaş: