Forum

Okullarda uzaktan e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Okullarda uzaktan eğitim için çözüm önerisi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
887 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

MEB ve okullar arasında yaşanan mali konulardan ötürü bulunduğumuz yerde sorunlar çıkmaktadır. Bu konuda bir okul müdürümüz yardım talebinde bulundu. Öğrenciler online eğitime katılmaları gerekecek ve 1 öğretmen ve en fazla 45 öğrenci tek seferde oturuma katılacak şekilde her ders süreside 30 dk olacak şekilde düşünüldüğü zaman kendilerine kullanabilecekleri hangi ürünü ücretsiz olarak kullandırabiliriz? Not: Okulun kasası kesinlikle boştur 🙁

Gönderildi : 19/02/2021 11:15

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Merhabalar; moodle diye bir sistemi daha önce görmüştüm. Ücretsiz bir makineye kurulum yapılıp öğrencilere paylaştırılabilir. Fakat 40 öğrenci desek her biri için 1 mbps upload gerekse en azından 40mbps upload hızı olan bir internet gerekebilir diye düşünüyorum. Tabi konunun uzmanı arkadaşlar daha iyi bilgi verecektir. Yada youtube yayını yapılarak, öğrencilerde oradan izleyebilir geçici olarak.

Gönderildi : 19/02/2021 11:25

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

@aytacarslan
okulun bir server sistemi veya odası mevcut değil. öğretmenler ve öğrenciler her birisi kendi evlerinde. okula gidiş geliş yasaklardan ötürü mevcut değil. öğretmen ve öğrenciler genelde cep telefonu, tablet veya pc aracılığı ile giriş yapacaklar. her birisinin internet hızı kendi imkanları dahilinde ve farklı hızlarda. sabit bir hıza sahip değiller.

Gönderildi : 19/02/2021 11:35

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Merhaba @kazimates;
Neden Zoom kullanmıyorsunuz? 100 katılımcıya kadar 40 dk.lık oturumları ücretsiz gerçekleştirebiliyorsunuz.

https://zoom.us/pricing

Gönderildi : 19/02/2021 23:00

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Sizin yazdıklarınız zaten bir alternatif bırakmamış ki 🙂 Hiç paraları yok free on prem ürün olsa da olmayacak demektir Serkan hocanın dediği gibi o işin sadece 2 alternatifi kalıyor zoom ve google meet. İkisinde de free de dakika sınırı var bu haliyle bile kullanıyor eğitimciler. Herhalde limitlerle cebelleşmemek için ceplerinden 1 tanecik account satın alacak kadar da paraları vardır umarım.:)

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/02/2021 03:52

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Bu arada belirtmek lazım google'ın eğitim kurumları için birçok imkanı ücretsiz sunduğu seçeneği de var.
https://edu.google.com/intl/tr_ALL/products/workspace-for-education/editions/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/02/2021 03:55

Paylaş: