Forum

Nokta vuruşlu yazıc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nokta vuruşlu yazıcı karakter sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,590 Görüntüleme
(@ersinkoraygonce)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

OKI ML1120 bir printer var. Yılını hatırlamıyorum eskiden dükkandaki 3 makineye kurulum yapmıştım. Bir makinede servis programı var. Ana makine olarak isimlendirdim, yazıcı da buna bağlı. paylaşım verdim yazıcıya. Diğer 2 makine de bu makine üzerinden programı çalıştırıp fiş basıyorlar. Bilgisayarlara format atmışlar. Ben şimdi yeniden kurdum yazıcıyı hepsine. paylaşımı ayarlayıp diğer makineler de de ağa bağladım. windows 10 kurulu hepsinde. yazıcı ana makineye usb kablo ile bağlı.

Ancak şöyle bir sorun oldu. Ana makine fişi düzgün basıyor. Diğer 2 kakine karakter sorunu var. Silik yazıyor okunmuyor yazılar. Kullandıkları program üzerinden de denedim word ve notepad ten de denedim. Karakter sorunu var. Kafa bozulmuş gibi yazdırıyor. 

okinin sayfasından indirdim driveri.

buradan

acaba driver ile ilgili bir sorun mu var diyeceğim ama öyle olsa ana makinede çalışmazdı. çözemedim bu sorunu. neyi kontrol etmem lazım yardımcı olabilir misiniz? ansi klasöründeki ile yükledim. diğerleri fark eder mi diye baltic ile de denedim değişen bir şey olmadı.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 23/12/2021 16:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Bahsettiğiniz şey sürücü problemi. Yazıcıyı ibm proprinter gibi std sürücülerle hepsine kurarak deneyin yada sürücüyü tüm makinelere kurun. 
Yazıcınız son yaşanan "Printnightmare" güncellemesinden etkileniyor olabilir bunu deneme imkanımız yok bu bilgi ile araştırma yapabilirsiniz bu modeli kullanan sorunu yaşayıp çözüm bulanlar olabilir belki.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/12/2021 17:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Son durum nedir?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2022 14:59

Paylaş: