Forum

Network Printer Off...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Printer Offline Olma Sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,444 Görüntüleme
(@metinbasar)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Networkte bulunan printerlarımızın hepsi farklı farklı zamanlarda ağdan düşüyor. Yaklaşık 3 aydır bu sorunla uğraşıyoruz yazıcı firmasıda bir çözüm bulamadı internette çeşitli çözümler var denedik ancak yinede kopmalar yaşıyoruz. Yazıcıyı kapatıp açtığımızda başka bir işleme gerek kalmadan düzeliyor. Networkte yazıcıları etkileyecek ve engelleyecek bir değişiklik yada güncelleme yapmadık. Antivirüs programımızda bu konuda herhangi bir durum teşkil edicek engelleme yapmıyor. Network üzerinden ıp log takibi yapıyorum herhangi bir log düşmüyor yada ıp çakışması tarzı olaylar olmuyor. Güç seçeneklerini kontrol ediyoruz testlerini yaptık tamamen kapattık belli süreler şeklinde ayarladık. Yazıcı durup dururken offline olup ağdan kopuyor ne erişebiliyoruz nede pingleyebiliyoruz. Restart ettiğimizde normal bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Bu konu 4 yıl önce 2 defa Metin Başar tarafından düzenlendi

Gönderildi : 07/02/2020 10:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Bu yazıcıların hepsi aynı marka ve model mi?
Ayrıca networke bağlı olan yazıcıların hepsinin bağlı olduğu network cihazları aynı marka model mi?
Son olarak bir yazıcıyı masanızda usb üzerinden kurup denemeye yaptınız mı? Bu son sorum aslında en baş sorulabilir. Çünkü burada da durum aynı ise zaten ilk iki soruya gerek kalmayacak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/02/2020 15:10

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4271
Co-Helper

Cihazların marka modelleri? Buna benzer bir sorunu kyocera da üretici yazılımı settings'leri kaynaklı yaşamıştık dist. çözüm üretti. Yine benzer schedule poweron aşamasında ethernet'in off kalması benzeri bir sorunu tricklerle uzmanlıkları ile çözdüler. Öncelikle bir alt bayi ile çalışıyorsanız dist. servisi ile görüşün derim. Bunun dışında bir cihaz önünde wireshark ile packet takibi yapabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/02/2020 15:12

(@metinbasar)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Cihazların marka modelleri? Buna benzer bir sorunu kyocera da üretici yazılımı settings'leri kaynaklı yaşamıştık dist. çözüm üretti. Yine benzer schedule poweron aşamasında ethernet'in off kalması benzeri bir sorunu tricklerle uzmanlıkları ile çözdüler. Öncelikle bir alt bayi ile çalışıyorsanız dist. servisi ile görüşün derim. Bunun dışında bir cihaz önünde wireshark ile packet takibi yapabilirsiniz.

Evet kyocera cihazlar hangi dist le görüşmüştünüz acaba?

Gönderildi : 07/02/2020 15:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Direkt bilgitaş'la çalışın servistekiler biliyor bu durumu. Sahada Ahmet abi var o da tecrübeli.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/02/2020 15:48

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Firmware Güncellemesi denediniz mi?

Bilgitaş Kaldı mı? Kyocera (Türkiye) aldı diye biliyorum. Zaten sitesi de farklı adrese yönleniyor..

Gönderildi : 07/02/2020 16:15

(@metinbasar)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @resulsoydas

Firmware Güncellemesi denediniz mi?

Bilgitaş Kaldı mı? Kyocera (Türkiye) aldı diye biliyorum. Zaten sitesi de farklı adrese yönleniyor..

Firmware denedik olmadı

Gönderildi : 07/02/2020 16:17

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Ağız alışkanlığı işte Resul hocam 🙂 japonlar alsa da bizim için halen bilgitaş o 🙂 KYOCERA Bilgitaş Turkey olarak geçiyor şirket.

firmware yükleme çözmüyor epey oldu üstünden hatırlamıyorum açıkçası çözümü çok ufak 1-2 şeydi.
Temasa geçin bir contact bulamazsanız bana yazın özelden kişi vereyim yada söyleyin çalıştığınız bayiye gidip öğrensinler çözümünü.

Gönderildi : 07/02/2020 16:40

(@metinbasar)
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Merhaba İbrahim bey contact alabilirmiyim rica etsem

Gönderildi : 17/02/2020 13:40

Paylaş: