Forum

Ne gibi testler yap...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ne gibi testler yapmamı önerirsiniz ?

6 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
536 Görüntüleme
(@unalatasoy-2)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bir firmada Bilgi işleme bağlı olarak işe başladım, sektörde çok tecrübeli değilim şuanlık yaptığım işler Envanter takibi yedekleme , Ofis içi kullanıcı bilgisayar sorunları  vs gibi benden sonra Müdür geliyor iki kişiyiz yani  gün içerisinde çok boş vaktim oluyor sürekli forumda takılıyorum ya da bağlı olduğum kişiyi sıkmadan soru soruyorum şimdi de aklıma şöyle bir şey geldi VMware 10 pro indirdim W10 yüklü içinde Ne gibi testler yapabilirim kendimi geliştirmek için ?

Mesela Windows server kur şunları yap ya da exchange server kur gibi  ya da daha çeşitli önerilerde bulunabilirmisiniz ?

Gönderildi : 14/10/2019 10:58

(@serkanates)
Gönderiler: 1269
Üye

Altyapınız Windows ise Active directory ile başlayabilirsiniz. 2 sunucu kurup primary ve additional active directory yapıp client ekleyin. Domain yapısını kurduktan sonra DNS yapısını öğrenin. Devamında hesap yönetimi ve group policy çalışabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/10/2019 11:34

(@unalatasoy-2)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes

Teşekkürler 

Gönderildi : 14/10/2019 11:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Ünal bey aramızı hoş geldiniz.

Active Directory kurulumu, Additional Domaşn kurulumu, Rolleri FSMO ADC üzerine taşıma, DNS, Dhcp, IIS, Hyper-v gibi genel alanlarda burada yer alan video ve makalelerden yararlanarak faydalı öğrenici işlemler yapabilirsiniz.

Sürekli kaynak okumak test yapmak iyidir. Boş zamanlarda öğrenilen şeyler zamanı gelince yararlı olacaktır.

Bu işlemlerde sonra Sanallaştırma, Cloud veritabanı sistemleri üzerine yoğunluk vermelisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/10/2019 13:12

(@unalatasoy-2)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@rizasahan

Teşekkür ederim Rıza Bey hepsini not aldım yazdıklarınızın 

Gönderildi : 15/10/2019 14:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Udemy eğitimlerini izlemeyi deneyin biraz bence.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/10/2019 12:48

Paylaş: