Forum

Microsoft un tüm pl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Microsoft un tüm platformlarındaki Login Problemleri

6 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
565 Görüntüleme
(@onursertli)
Gönderiler: 57
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba 
Uzun yıllardır sektördeyim ve malum kullandığımız bir çok ürün Microsoft lisanslı.
Microsoft un bir çok ürününde uzman sayılabilirim fakat şu login problemlerinden yıldım.
Teams login hatalarından tut Volume licence sitesinin girişine kadar microsoft a ait bir login sistemi varsa sorun garanti. 

Benim bir hatam mı var bu konuda mantığını yanlış mı algıladım ? 
ya da 
Microsoft un login kısmında ki iş hesabı kişisel hesap mantığını tam bilen birisi izah edebilir mi ?
(yanılmıyorsam yeni değişti bu sistem de)

Bir de bir tek ben mi çok zorlanıyorum bana mı sürekli bir hata ya da sorun çıkıyor ? 

Gönderildi : 05/10/2021 09:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bizde kurumsal anlamda bir çok Microsoft sistemi kullanıyoruz. Login anlamında bir sorun yok. Girmemiz gereken alanlara sorunsuz olarak giriş yapabiliyoruz.

Kişisel hesap adı üzerinde kişi için alım yapılan ürünleri kapsayan hizmet. İş hesabı ise kurumlar adına alınan hizmetler için kullanılan yapı.

Siz nereye erişim sağlamak isteyip erişim sağlayamıyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/10/2021 09:23

(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Gönderen: @onursertli

Arkadaşlar Merhaba 
Uzun yıllardır sektördeyim ve malum kullandığımız bir çok ürün Microsoft lisanslı.
Microsoft un bir çok ürününde uzman sayılabilirim fakat şu login problemlerinden yıldım.
Teams login hatalarından tut Volume licence sitesinin girişine kadar microsoft a ait bir login sistemi varsa sorun garanti. 

Benim bir hatam mı var bu konuda mantığını yanlış mı algıladım ? 
ya da 
Microsoft un login kısmında ki iş hesabı kişisel hesap mantığını tam bilen birisi izah edebilir mi ?
(yanılmıyorsam yeni değişti bu sistem de)

Bir de bir tek ben mi çok zorlanıyorum bana mı sürekli bir hata ya da sorun çıkıyor ? 

Son zamanda biz Microsoft volume licensing erişim sorunu yaşadık sanırım bulut lisanslama yada farklı bi lisanslama şekline geçiyor Microsoft desteği aradık yurt dışından biri aradı kayıtlı e-mail adresini doğruladıktan sonra erişim sorunumuz düzeldi aynı sorunsa belki çözüm olabilir

Gönderildi : 05/10/2021 10:55

(@onursertli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Örnek 
biraz önce customer voice i test etmek isterken bu hatayı aldım ve hiç bir türlü geçemiyorum 

image

Gönderildi : 05/10/2021 11:10

(@onursertli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Örnek 2 
Volume licence sitesine girmeye çalışıyorum şifremi kabul etmiyor ve hatta sıfırlama maili de yollayamıyor. 
(bu durum dün ki Akamai kesintilerinden kaynaklı ve geçici de olabilir) fakat çok sık ve sürekli denk gelmesi Microsft gibi bir firmaya hiç yakışmıyor. 

image

sadece bugün denk geldiğim iki örneği paylaştım. 

Gönderildi : 05/10/2021 11:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Onur selam, genelde sorunsuz bir sistem ancak bu open lisans - csp lisans geçişi nedeni ile volume lisans sayfasına erişimlerde sorun olabiliyor. Yani geçici bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Bir önceki resim için ise pek anlamlı değil, yine bu geçişin tetiklediği bir şey olabilir ama örnek bizim çok müşterimiz var bu şekilde hizmet kesintisine neden olan bir sorun bildirilmedi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/10/2021 12:13

Paylaş: