Forum

Microsoft Store Wha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Microsoft Store Whatsapp QR Kodu Gelmiyor.

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,033 Görüntüleme
(@sucasuruklenenkatip)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

İyi günler kolay gelsin.
Kamu kurumunda çalışıyorum. Microsoft Store ne giriş yapabiliyoruz ne de whatsapp uygulamasını indirebiliyoruz. Ara sunucu ayarlarına apps veya app.microsoft.com'u eklediğimiz ve yetkimizin bulunduğu halde yine de bu işlemi gerçekleştiremiyoruz. WhatsApp'ı indirsek bile QR kodu gelmiyor. Ara sunucu kısmına hangi link veya url'yi girer isek sorunumuz çözülür? Nasıl yapabiliriz?

Bu konu 10 ay önce Faruk KARAÇOBAN tarafından düzenlendi

Gönderildi : 03/07/2023 10:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu durumu firewall üzerinden gözlemleyip deny olan adreslere izin vermek gerekir.

• wa.me
  • whatsappbrand.com
  • whatsapp.cc
  • whatsapp.com
  • whatsapp.info
  • whatsapp.net
  • whatsapp.org
  • whatsapp-plus.info
  • whatsapp-plus.me
  • whatsapp-plus.net
  • whatsapp.tv
  • whatsapp.net

Olarak gözükmekte ancak firewall üzerinden bakmak daha yararlı olur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/07/2023 15:05

(@sucasuruklenenkatip)
Active Member
Konu başlatıcı

@www-rizasahan-com

image

Bu şekilde oluyor hocam, sorun devam ediyor. Firewall'a girdikten sonra nereden kontrol edebilirim bağlantıları?

Gönderildi : 04/07/2023 15:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Selamlar 

bu ekranı açtığınızda firewall admin cihaz üzerinde hangi ip (sizin ip adresinizi örnek alıp) nereye gitmeye çalışıyor ve hangi kurala takılıyor izleyip öğrenebilir.

muhtmelen ya antivirus uygulamasında ya da firewall tarafında belirli kategoriler/uygulamalar yasaklıdır , bunlardan birine takılıyordur ekrandaki o kısımlar .

Gönderildi : 04/07/2023 15:56

(@sucasuruklenenkatip)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgi işlem ile görüştüm, yetki verilmesi gerektiği yönünde bilgi aldım. Talebimiz olumlu değerlendirilir ise kendilerinin bu yetkiyi verebileceğini iletti. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Gönderildi : 04/07/2023 16:32

Paylaş: