Forum

Google ve Yandex Şi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Google ve Yandex Şirketim Hk.

8 Yazılar
6 Üyeler
6 Likes
3,605 Görüntüleme
(@radiate7z)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizde uzun bir süredir çalışmakta olan bir personelimiz kendi firmasını kurduğundan dolayı şirketimizden ayrılmıştır. Şirketten ayrılmadan önce Google, Yandex gibi platformlardan bize ait tüm bilgileri değiştirip kendi firması olarak güncellemiştir. Şimdi ne zaman kendi firmamızı aratma yapsak o personelin firması, adresi ve telefon numarası karşımıza çıkmaktadır. Bizim müşterilerimiz gerek navigasyon gerekse telefon ile sipariş verdiğinden hiçbir şekilde bizim tarafımıza değil kendi firmasına yönlendirme yapmaktadır. Google ve Yandex gibi platformlar ile bir muhattap bulamadığımızdan bilgileri geri değiştiremiyoruz. bunu düzenlemek için ne yapmamız gerekmektedir. 

Gönderildi : 26/03/2021 10:46

(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member

Merhaba,

Yemek yediği kaba pislik yapan zihniyet.
Google şikayet ne kadar hızlı ilerler bilemem, bir an önce yeni hesapla işletmenizi tekrardan oluşturun.

Buradan şikayet edin:

https://support.google.com/business/contact/business_redressal_form?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=CozumPark

Şirket adına gmail hesap oluşturun cep no eklemeyi unutmayın.
Google haritalara firmanızı ekleyin, ekleme yapabilmek için google robot sizi arayacak şifre verecek firmanızı doğrulamış olacaksınız.
Web sitesi içinde değişiklik yaptıysa Google Webmaster sayfadan sitenizi ekleyip html veya meta tag ile doğrulama yaptığınızda diğer hesaptaki düşecektir, site üzerinden eski doğrulamayı da kaldırın. 

Geçmiş zaman Google haritalar üzerinden ekleme yaptıydım. https://business.google.com/ Benim işletmem sayfasından devam edebilirsiniz.
Yandex tarafında da süreç hemen hemen aynı şekilde ilerliyor.

Başka yöntemlerde olabilir benim bildiklerim veya hatırladıklarım bunlar.

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 26/03/2021 11:02

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Reklam olmaması için aşağıdaki arama sonuçlarına yönlendireceğim. Firmalar ile görüşerek daha detaylı bilgi alabileceğinizi düşünüyorum. Yandex için yurtdışı ile görüşmeniz gerekebilir.

İyi çalışmalar.

https://www.google.com/search?q=google+cloud+premier+is+ortagi

Gönderildi : 26/03/2021 11:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Bunlar biraz da kobilerin bu işleri düşünüp hizmet almaması kaynaklı oluyor. Bu iş yöneticiler adına geçmişte doğru şekilde yapılsaydı değişikliklerden en azından haberdar olacaklardı.
Yandex tarafını bilmiyorum uğraşmadım ama google tarafında Ömer bey yazmış. Kurumsal hesap oluşturup kendinizi doğrulatmanız lazım ancak şuan için tr de pek mümkün değil belki siz şanslı çıkarsınız.
"Google haritalara firmanızı ekleyin, ekleme yapabilmek için google robot sizi arayacak şifre verecek firmanızı doğrulamış olacaksınız."
pandemi bahanesiyle bu aşama şuan sağlanamıyor Google dan doğru düzgün dönüş alamıyorsunuz. Ocak ayında bir firmaya değişiklik kaydı açtım halen doğrulamayı bekliyoruz. Soruşturduğumda 6 aydır bekleyen firma var. Yani hemen güncelleyemeyeceksiniz bu dönem.
Şuan bu alanda iş ortaklığı yok ve etkileri de yok. Geçmişte vardı çünkü halka erişim imkanı yoktu şuan servisler kurumsal, güncelleme, yönetim ortamı sağladığı için araştırdığım kadarıyla partnerlik yok. Bu işi ajans gibi bir şeye sosyal media yönetim tarzında verebilirsiniz yapacakları şey sizin uğraşıp öğrenerek yapacaklarınızla aynı şeyler sadece bazı aşamaları daha doğru işletebilirler tecrübeleriyle. Ama google tarafında doğrulama da ek bir avantajı olmaz şuan şans işi belki de.
Diğer taraftan bazı bing gibi harita ve platformlar için foursquare gibilerinden ödeme yaparak kurumsal kayıt oluşturmalı ve devralmanız lazım bu şekilde ulaşılabilirlik bilgilerinizi güncellemiş olursunuz.
Şuan baktığımda yandex harita bilgisini kendi hesap hizmeti altından yönettiğini görüyorum.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2021 13:09

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki firma ile görüşüp fikir alabilirsiniz muhakkak bir çözümü olacağını düşünüyorum.

https://www.kaydet.com/

Gönderildi : 26/03/2021 13:52

(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member

Ocak ayında bir firmaya değişiklik kaydı açtım halen doğrulamayı bekliyoruz

İbrahim bey, doğru diyorsunuz 14 gün adrese posta bekleniyor çok uzun zaman olduğundan süreçleri hatırlayamadım. 5-6 sene önce benimde adrese 1-2 ay sonra gelmişti(normal zamanda gelmiyorki pandemide gelsin 🙂 ) gelen kodu da giriş yaptım geçersiz felan demişti. Sonra şirket sabit hattını giriş yaptım Sekreteri de haberdar ettim google sesli yanıt arayıp 5-6 haneli güvenlik kodunu okudu giriş yaptım onaylanmıştı.

Ocak ayında açtığınız firma için bazı taktikler var, Benim işletmem sayfasından bilgileri eksiksiz doldurmak, düzenli yayın yapmak.

Hamza bey şuradaki süreci de deneyin.
https://support.google.com/business/answer/4566671?hl=tr

Müşteri kaybı çok fazlaysa zararınızı hesaplayıp Erdem beyin tavsiyesi üzerine hareket etmeniz doğru ve hızlı çözüm olur. Bu konuda ne olduğu belli olmayan firmalara bulaşmayın özellikle bu sektörde çok dolandırıcı var.

Gönderildi : 26/03/2021 15:10

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

2019 da böyle değilmiş deneyimliler öyle dedi 🙂 pandemi başından beri böyleymiş zaten google kendisi de öyle diyor pandemi yoğunluğu bıdı bıdı diye mail felan atıyor paso 14 gün yanıtı dönüyor.:) Muhtemelen helpdesk, müdahale gereği aşamasına düşen sırada 10 binlerce firma var doğru düzgün adam atamadıklarından da sıra gelmiyor. Robot sistemleri de düzgün çalışmıyor. Santral ve operatör seçme gibi bir durum var muhtemelen yada bilemediğimiz başka şeyler.
"google sesli yanıt arayıp 5-6 haneli güvenlik kodunu okudu giriş yaptım onaylanmıştı"
bizim süreç tam da bundan dolayı tıkandı. Diğer 2 yöntemle dönüş alamayınca bunu denedik robot defalarca aramasına rağmen kod okumuyor belirli sn sonra kapanıyordu çağrı. Hatta o anda sekreteryada debelendiğimi gören tedarikçilerden biri tahmin etmiş neyle uğraştığımı lafa girdi abi bizde yapamadık kodu alamadık 4 aydır bekliyoruz vs dedi.:) Yöntemi terkar değiştirdik ve süreç lock oldu. İpucu vermiş olayım net hatırlamıyorum ama galiba 3 defa sınırı var yöntemi yanıt alamıyorsunuz diye değiştirip durmayın bizim gibi ticket'lık olursunuz 🙂 açtık kayıtlarımızı maile döneceklermiş güya bekleniyor halen...
Bende firmaya dedim daha önce de demiştim verin bu tip işleri iyi bir ajansa yapsınlar bizim işimiz değil... 🙂

El elden üstündür Erdem hocanın paylaştığı firmayı görmemiştim not ettim.

Ancak dediğiniz doğru bunu deneyimli bir ajansdan da doğruladım piyasada bu işin uzmanıyız diye geçinen çok şahıs, cücük var bir olayları yok sadece deneyimle sürecin doğru şekilde, deneme yanılma olmadan işletilmesi gerekiyor.
Medya danışmanı ajanslar devamlı yapıyor bu işleri. Paylaşılan firma gibi belki de şu olabilir ellerin de helpdesk den birilerinin direkt mail contact bilgisi varsa işlemi öne alma, yürütmeyi sağlatıyor olabilirler bu ihtimal var bizim sektörde olduğu gibi. Sadece bir tahmin tabi...

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2021 17:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Google adres doğrulama ile ilgili bir tecrübemi paylaşmak istiyorum ki bence çok önemli. Yeni bir site adres doğrulaması için ev adresimi verdim, aslında bu şirket veya başka bir yer olabilir, ne yazık ki adres doğrulama postası gelmedi, bir kez daha denedim aradan yine 20 gün geçti, pandemi dönemi olduğu için dedim sorun var herhalde. O sırada bir kargo şirketi her ne kadar hep evde oluyor isek de tam kızları sahile götürdüğümüz bir gün kargo bırakacağı tuttu, ve dedi ki kapının dışındaki posta kutusuna bıraktım. Neyse benim için iyi bir tecrübe oldu çünkü google postaları oraya geliyormuş. Yani getiren her kim ise, hangi kargo şirketini kullanıyorlar bilmiyorum zahmet edip zile basıp kargonuz var demiyor, binada bırakabileceği en dış lokasyon ne ise oraya bırakıyor. Özetle buraları da arada bir kontrol etmeyi unutmayın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2021 17:00

Paylaş: