Forum

Fotoğraf Görüntüley...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fotoğraf Görüntüleyici Üzerinden Çıktı Gönderme Sorunu Hakkında.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
202 Görüntüleme
(@mert-ferah)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domain yapısında Print Server için Windows 2019 server Datacenter kullanmaktayım.

Tüm kullanıcılarda fotoğraf görüntüleyici üzerinden çıktı gönderdiklerinde ilgili yazıcının kuyruğunda kalmakta olup diğer kullanıcılar çıktı gönderdiklerinde kuyruğa takılmaktadır.

Süreçle ilgili birçok yöntem denedim fakat fotoğraf görüntüleyiciden gönderdiğim her şey yazıcıyı kilitlemektedir.

Herhangi bir hata mesajı görüntülenememektedir.

Desteğinizi rica ederim.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 16/01/2024 16:52

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu durumların print server ile ilgili olmaz genellikle yazıcı ayarları ile aşılır. Direkt ekleyip gönderdiğinizde yazdırıp yazmadığına bakın.
Yazıcıların sharing altında Render, Advanced altında spool ayarları var, işin işlenme biçimini belirler. Genellikle sizing dolayısıyla spool kilitlenebilir fakat photo'larda hiç yaşamadım büyük boyutlu pdf'lerde olur genellikle, üreticilerde de bunun için bir birkaç ayar olur mutlaka modele göre değişken, yani öncelikle yazıcı sağlayıcınıza danışın nokta atış önerebilirler.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/01/2024 22:45

Paylaş: