Forum

Çift Network 0x8000...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çift Network 0x80004005 hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
2,350 Görüntüleme
(@muhsinabdil)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
İş yerimde 2 farklı network kullanılmakta (Muhasebe)172.xxx.xxx.xxx ve (Diğer)192.xxx.xxx.xxx

olmak üzere. Satış ofisi çift ethernet kartı ile 2 networküde kullanmakta ve bu bilgisayarlar 10 kasımdan sonra 172 li ağdaki muhasebe programına ve dosya paylaşımına bağlanamaz oldu. 0x80004005 hatası alıyorum. 

IP adresi ile paylaşılan klasöre erişiyorum ama pc adı yazarak olmuyor, bana pc adı yazarak bağlanma lazım. Bir çok şey denedim ama çözemedim. 192 li ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakıp, etkinleştirince sorun çözülüyor. fakat yeniden başlatınca yine aynı problem çıkıyor. Daha önce böyle bir şey ile karşılaşan var mı acaba. Yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 15/11/2021 09:41

(@fatihbalci)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Merhaba,

Öncelikle bu durumda vlan kullanmanız daha doğru olacaktır. Örneğin ileride 10 farklı departman olsa cihazlara 10 adet ethernet kartı mı bağlayacaksınız?

İkinci olarak Host dosyasına cihazın adını ve IP adresini girerek deneyebilir misiniz? Ayrıca windows üzerinde route ile de çözüm arayabilirsiniz. Bunların hepsi birer ihtimal tabi.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/11/2021 10:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Fatih zaten bilgi vermiş, kullandığınız yöntem doğru bir yöntem değil. Yani bir bilgisayarın iki ayrı vlan' a erişmesi için iki ayrı ethernet takılmaz. Ama anladığım kadarı ile bu işi yönetecek bir uzman yok şirkette. Bu durumda çalışan bir sistemin birden çalışmaması ve hata yı birleştirdiğim zaman belki SMB sürümü ile ilgili bir sorun olabilir.

Eğer muhasebe makinesi eski ve bu iki ethernet olan makine yeni ise SMB 1.0 kapanmış olabilir. Kontrol eder misiniz?

Windows 10, Server 2016 Üzerinde SMBv1, SMBv2 ve SMBv3 Açma-Kapatma - How to detect, enable and disable SMBv1, SMBv2, and SMBv3 in Windows and Windows Server - Hakan Uzuner

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/11/2021 10:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Son durum neydi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2021 17:14

Paylaş: