Windows Server 2016...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2016 da MsSql server bağlantılı program paylaştırımı  

  RSS
Kemal Can BÖYÜKÖZKÖK
(@KemalCanBOYUKOZKOK)
Üye

 MsSql Server 2008 veritabanı bağlantılı C# form application ile masaüstü not ve rehber takip otomasyonu kodladım.  Şimdi setup oluşturduğum program bilgisayarlarda çalılıyor şimdi benim bu programı Windows Server 2016 daki MsSql Server 2008 connection string değiştirirp servera yüklemem gerekiyor. Fakat yükledikten sonra bu .exe uzantılı programı nasıl ağda paylaştırabilirim. Yani programı ağda bir klasöre atıp ordan ağdaki cihazların programa giriş sağlamasını istiyorum. Bu işlemi nasıl yapabilirim? 

Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla...

Alıntı
Gönderildi : 17/06/2018 23:04
Ferhat Indi
(@FerhatIndi)
Üye

Yapinda AD ve agdaki cihazin windows OS  oldugunu farzediyorum.  Oncelikle aga koydugun programin butun cihazlardan erisebilinir oldugundan emin olmasin. NTFS share kismini ona gore ayarlamalisin. Sonra share yapacagin  makinanin Server OS olmasina dikkat etmelesin. Eger windows 7.10 uzerinden paylasirsan bir kac kullanican sonra error verir. Gelgelelim nasil  distribution edebiliz. En kolay Group Policy Preferences ile yapmaktir, Programin shortcut olusturduktan sonra GPP ile bunu herkesin masaustune atabilirsin. 

http://www.electricmonk.org.uk/2014/11/24/putting-desktop-shortcuts-on-via-group-policy/

https://blogs.technet.microsoft.com/askds/2014/02/17/adding-shortcuts-on-desktop-using-group-policy-preferences-in-windows-8-and-windows-8-1/

Yada bat dosyasi olusturup oyle yapabilirsiniz. Yapinizdan daha detayli bahsederseniz , daha cok oneri gelir

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/06/2018 10:46
Paylaş: