Outlook gelen kutus...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook gelen kutusu arama butonu hatası  

  RSS
semih ziya satılmış
(@semihziyasatilmis)
Üye

Merhabalar,

Şirketimizde 1 sene önce google maile geçiş yaptık. Outlook arayüzüne hakim olanlar web arayüzünden girmek yerine outlook kullanmak istediler ve gmailforsyncoutlook uygulamasını indirip senkronize ettik ve 4 5 ay öncesine kadar sorunsuz çalışıyordu. Sorunumuz ise gelen kutusunda arama butonuna bir kelime yazdığımızda hiç bir şey bulamaması. İletişime geçtiğimde arama butonuyla ilgili güncelleme eksiği var denmişti fakat son zamanlarda outlook 2016 haricindekiler de arama yapılamıyor denmekle yetiniyorlar. Bunun alternatif bir yolu var mıdır yoksa dedikleri gibi herkese outlook 2016 mı satın almam gerek?

Yaptığım işlemler ise şöyle.

-windows searchi kapatıp açtım sonrasında yeni dizin oluşturdum olmadı.

-güncellemelere baktığımda outlook güncel

-dizin oluşturma seçeneklerinden outlook'u kaldırdım sorun çözülmedi.

Alıntı
Gönderildi : 13/11/2017 15:03
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

Sorun olan bilgisayarda outlook kullanıcı profilini silip tekrardan oluşturmayı ve gmail sync outlook progarmın en güncel halini kurup tekrardan deneyebilirsiniz ayrıca aşağıdaki linkte bazı adımlar var bunları inceleyeilirsiniz.

 

https://sysinfotools.com/blog/resolved-fix-outlook-search-problem/

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2017 18:53
semih ziya satılmış
(@semihziyasatilmis)
Üye

profili silip baştan yükledim en güncel haliyle fakat onda da çözüm bulamadım. imap üzerinden hesabı eklediğimde ise başarılı oldu son çare arama butonu çalışmayan kullanıcılarıma imap üzerinden hesap açmak sanırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/11/2017 14:14
Paylaş: