Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laptop Tercihi

12 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
713 Görüntüleme
(@andackartal)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli Üyeler,

Kullandığını laptop modelleri ve tavsiyeleriniz ile ilgili bilgi paylaşırmısınız.
Sizce  15,6" mi 14" mi ideal ekran ?
HP Probook serilerinden hangisi ni önerirsiniz ?
Kısaca fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. 

Gönderildi : 14/09/2017 12:52

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

HP Probook kullanıyorum. Ben i5 işlemcili ve İşletim sistemli modelleri tercih ediyorum. Bir daha OS, Driver kurulumu ile vs uğraşmıyorum. Ayrıca personelin durumuna göre ilave Ram alarak upgrade ettiğim olmuştur. Ağırlık önemli ise 14" yada daha düşük modellere  bakın. Her zaman söylerim HP servis konusunda da oldukça iyi.

Gönderildi : 14/09/2017 13:09

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Macbook Pro 13'' işimi rahatlıkla görüyorum. Fakat Windows ile çalışan uygulamalar bağımlısı iseniz işinizi görmeyeektir. Ekran boyutu çalışacağınız programlara göre belirlemek daha iyi olur. Tam ideal bir ekran boyutu diye bir sozdurum yok bence. Çünkü eğer bir kullanıcı AutoCAT kullanacaksa ekran boyutu ne kadar büyük olursa  o kadar rahat çalışır.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 14/09/2017 13:25

(@andackartal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aslında, kullanıcılar dan ziyade IT çalışanları için önerilerinizi soruyorum. 
14" ve 15,6" arasında kararsızım.

Remote Desktop, Cmd, Putty, office uygulamaları ve internet başlıca yazılımlarımız oluyor.
Bende 14" düşünüyorum. Olabildiğince mobil olması için.

Peki hangi probook modelini önerirsiniz.  çok fazla model var. 

Gönderildi : 14/09/2017 13:31

(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Alacağınız notebook'ta SSD disk olmasına dikkat edin performan olarak %30-40 lara yakın bir fark olacaktır.

Gönderildi : 14/09/2017 13:59

(@endergumen)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba

IT ekibi için kurumsal platformlarda kullanılmak için tasarlanan serilerden alabilirsiniz.Örnek olarak Hp Probook , Dell Latitude veya biraz daha şık bir makine istiyorsanız Asus Zenbook serilerilerinden bakabilirsiniz.Kendi kullandığım notebook'u önerebilirim Dell Latitude E7270 12" modeli.

Bence IT ekibi olarak küçük ve 1080p ekranları tercih etmeniz çok faydanıza olabilir.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 14/09/2017 14:32

(@BurakErsever)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Merhaba

Bende Dell Latitude E7270 modelini tavsiye ederim.

Hafif ve küçük olması taşınabilirliği kolaylaştırıyor. SSD disk ile gerçekten hızlı ve performaslı bir cihaz.

Ekranın küçük olmasını sorun etmiyorsanız tercih edebilirsiniz. Gerekli durumlarda harici bir mönitör ile kullanımıda gayet rahat.

Gönderildi : 14/09/2017 14:56

(@andackartal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İnceledim gerçekten çok bir laptop fakat group it olarak HP Probook modelleri üzerinden satınalımları gerçekleştireceğiz.
Bu arada edindiğim intiba 14" ve biraz daha ufağı laptop la yaşayan bizler için iyi bir alternatif fazlasına gerek yok gibi. 

Probook ' da model tavsiyelerinizi alabilirim.

Gönderildi : 14/09/2017 15:24

(@endergumen)
Gönderiler: 5
Active Member

Hp Elite book 1040 G3 var elimizde memnunuz veya Probook 430 G3 de olabilir.

Gönderildi : 14/09/2017 15:33

(@andackartal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar HP ürün alımlarında tavsiye edebileceğiniz HP Partnerler var mı ?
Örneğin şu anda Probook alımı yapıcam.  İş yapmaktan hoşnut kaldığınız firma isimlerini paylaşabilirmisiniz.

Gönderildi : 19/09/2017 11:08

(@cemaltaner)
Gönderiler: 80
Trusted Member

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Arkadaşlar HP ürün alımlarında tavsiye edebileceğiniz HP Partnerler var mı ?
Örneğin şu anda Probook alımı yapıcam.  İş yapmaktan hoşnut kaldığınız firma isimlerini paylaşabilirmisiniz.

Buradan firma ismi vermek reklama girecektir. Alım yaparken ne kadar bütçeniz olduğu, nasıl ödeyeceğiniz ve en önemlisi kaç adet alacaksınız? Adetli alımlarda proje fiyatı verilebiliyor. Yüksek sayıda alım yapacaksanız ona göre daha büyük firmalar ile görüşebilirsiniz.

IT ekibi için alacaksanız sanal lab kullanacaksanız yüksek ram li olmalı (32Gb), uzak bağlantı yapacaksanız HD 1920 ekran desteklemeli, hafif istiyorsanız DVD olmayan mesela elitebook modelleri olabilir. Tamamen kullanım amacınıza bağlı. 

http://www8.hp.com/tr/tr/products/laptops/product-detail.html?oid=11122333#!tab=features

Gönderildi : 20/09/2017 18:52

Paylaş: