Forum

Destek rica ediyoru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Destek rica ediyorum...https protokolü

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
643 Görüntüleme
(@KadirOztas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Ben sizler gibi uzman değilim. Evde çocuklar yotube gibi sitelerden video kanalları izliyorlar ve onlar için iyi olmadığının farkındayım. İleriki zamanlarda ciddi sorunlar oluşturacak gibi. Uzun zamandır araştırıyorum. Fakat uzmanı olmadığım için Https protokolü kullanan yotube gibi bir siteyi engelleyemiyorum.

Maddi açıdan rahat olmadığım için eve ciddi rakamda bir ekipman almak pek cazip gelmiyor.

Sizden ricam firewall özelliği olan veya url denetiminde Https protokolünü engelleyebilecek bir modem veya yazılım önerir misiniz?

Çocuklar ana pc kullnamıyor kablosuz ağdan genelde tablet ile bağlanıyorlar. İşi zorlaştıran da bu durum. 

Çevremdeki bu konulardan anlayan kişiler veya para kazananlar bile mantıklı bir çözüm bulamadı.

Lütfen..problemi çözmem için destek olunuz. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 05/08/2017 19:58

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

draytek ürünlerine bakın , içerik filitreleme yapabiliyor

Gönderildi : 06/08/2017 01:42

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

pfsense veya draytek modemleri öneririm.

pfsense için ayrı bir pc vb. host ayırmak zorunda olduğunuzdan, draytek daha cazip gelecektir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/08/2017 03:37

(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member

Merhaba,

Bende pfsense ürününü denemenizi öneririm. Yazılım lisansı ödemezsiniz. Açık kaynak kodlu bir üründür. Yanlız, yükleyeceğiniz bilgisayarda iki tane ethernet kartı olmasına dikkat edin. 

Ayrıca şunu da denermisiniz?

C:\Windows\System32\drivers\etc altında hosts dosyası bulunmaktadır. Bu dosya'yı birlikte aç --> notepad ile açıp, en alt satıra

127.0.0.1 youtube.com yazdığınızda ve bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, youtube erişim oluyor mu?

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/08/2017 10:24

(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Merhaba,

Şu anda kullanmış olduğunuz modemin markası nedir? bilgisayara ve tabletlere yotube engelleyen bir program kurmayı denedinizmi?

https://www.tamindir.com/instant-youtube-blocker/

https://www.ozengen.com/android-site-nasil-engellenir/

Gönderildi : 07/08/2017 11:54

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Ebeveyn kontrolü yapabileceğiniz (Parental Control) Internet Security (Örn. Trend Micro Int. Security) yada sadece bu iş için olan yazılımları araştırın derim. Ev ortamında PFSense yada daha geişmiş özelliklere sahip cihazlar kullanmak pahalıya mal olacaktır. Bunların ayarları vs. uzmanlık gerektirecektir.

Gönderildi : 07/08/2017 19:45

(@KadirOztas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar 

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Hepsi deneyeceğim. İnşallah en kısa sürede çözerim. 

İşin ilginç kısmı Amerikada youtbe çocuklar için özel sayfa oluşturoy ve buna göre yayın yapıyor ama Türkiyede bu özellik yok.

Herkese tekrar teşekkürler. 

Gönderildi : 07/08/2017 23:54

Paylaş: