Forum

Şirket Dışına Ç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket Dışına Çıkan Pclerde Oturum Açılmaması

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@ertankilic)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şu şekilde bir ihtiyacım var, şirket dışına çıkan pclerin bazılarında oturum açılmamasını istiyorum yani domaine erişemediğinde pc oturum açmasın istiyorum bunu group policyler ile yapmam mümkün mü veya 3party bir yazılım var mı bu konu ile iligli.

Gönderildi : 16/06/2017 13:11

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Group Policy Management
Navigate to "Group Policy Objects" in the Domain being reviewed (Forest > Domains > Domain).
Right click on the "Default Domain Policy".
Select Edit.

Navigate to Computer Configuration > Policies > Windows Settings > Security Settings > Account Policies > Kerberos Policy.

If the value for "Maximum lifetime for user ticket" is 0 or greater than 10 hours, this is a finding.

https://www.stigviewer.com/stig/windows_server_2012_domain_controller/2014-01-07/finding/V-2378

deneyerek bilgi paylaşır mısınız ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/06/2017 14:48

(@onurugurluoglu)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Merhaba,

Bende arkadaşımıza ek olarak buna benzer farklı bir soru sorayım.

Domainde olan bir PC'de sadece belli bir kullanıcının oturum açabilmesini diğer kullanıcıların bu PC'de oturum açamamasını istiyorum. Bilgisayar bazında böyle bir ayar yapabilir miyim?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/06/2017 15:40

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Merhaba,

Bende arkadaşımıza ek olarak buna benzer farklı bir soru sorayım.

Domainde olan bir PC'de sadece belli bir kullanıcının oturum açabilmesini diğer kullanıcıların bu PC'de oturum açamamasını istiyorum. Bilgisayar bazında böyle bir ayar yapabilir miyim?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Kullanıcı özelliğine girin - Account - Log On To - The Following Computers kısmına hangi bilgisayarsa o bilgisayarın adını yazın.

Gönderildi : 16/06/2017 18:15

Paylaş: