Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

group policy

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@member)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar vericeniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim...

Domain ortamında yazılan bir policy domain ağı dışında history dosyaları silinmesine ragmen yazıaln policylerde kurulması istenilen programları kurmakta yani daha önce böyle bişi ile karsılasmadım bilgilendirebilirmisinz.? 

Teşekkürler Saygılar.

Gönderildi : 13/07/2016 00:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sorunuzu bir daha düzgün bir şekilde yazar mınız, ben tam olarak sorunu anlamadım?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/07/2016 02:50

(@member)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam durum şöyle işyerinde kullandıgımız pc'lere otomatik olarka chrome vb programlar kurulması için policyler oluşturulmuş,karşılaştıgım şey iş yeri dışında vpn baglantısı olmadıgı halde şirket içi oluşturulan politikalara maruz kalıyoruz "C:\programData\Microsoft\Group Policy\History" dosyalarını sildigimiz halde ilginç şekilde pc yeniden basladıgında programlar kurulu gelıyor.Pcde bulunan sertifikalardan dolayı böyle birşey olabilirmi.? 

Gönderildi : 13/07/2016 11:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Tekrar merhaba,

Şimdi daha iyi anladım, öncelikle o klasörü silmek bu konuda bir çözüm olmaz, çünkü o klasörün amacı yeni policy var mı noktasındaki kontrol için referans dosyalardır, yani onu silerseniz policy güncelleme zamanı gelince sunucu erişilbilir ise eğer komple bir daha policy indirir, ama uygulanan policy' ler zaten kayıt defterine girildiği için sizin bunu ancak tekrar aksi bir gpo ile bozmanız gereklidir.

Özetle bir GPO uygulanan bir bilgisayar o GPO ayarlarını kayıt eder, siz bunu ya elle tek tek kayıt defterlerine girerek değiştirirsiniz ki o bir daha sunucuya bağlanınca yine bunu değiştirir veya o makineler için GPO ayarı değiştirceksiniz.

Eğer ilgili programlar yüklensin istenmiyor ise ve şu anda böyle bir GPO yok ise, makineyi öncelikle domain' den çıkarın, sonra tekrar alın sorun düzelecektir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/07/2016 18:15

(@member)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim,GPO'ler Hala etkin sorunumuz GPO'ları iptal etmek veya devre dısı bırakmak değil,İlgimi çeken kısım-

Şirkette GPO'ile kurulan programları ev ortamında kaldırıyorum şirket ile aramda bir bağlantı yok sonrasında Pc ilk restart ettiğimde malum programların kurulumu başlıyor. Bu duruma neden olan şeyi bulmuş değilim henüz.

Gönderildi : 13/07/2016 18:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

ilgili GPO yu incelersen çözüme ulaşabilirsin, misal önce kurulum dosyasını bilgisayarın bir dizinine msi olarak yollamışlardır sonra gpo ile kurmuşlardır, bu nedenle program senin bilgisayarında olduğu için sürekli kuruluyordur.

Gönderildi : 13/07/2016 19:07

(@member)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan hocam.

Gönderildi : 14/07/2016 14:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim

Gönderildi : 14/07/2016 21:09

Paylaş: