Forum

Belirli süre k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Belirli süre kullanılmayan programı sonlandırma

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@HikmetTufekci)
Gönderiler: 44
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu konuyu sizlerden akıl almak için açtım. Biz şirkette Logo programı kullanıyoruz. Bildiğiniz gibi bu programda +5 kullanıcı almak istediğimizde 15-20 bin tl ücret karşımıza çıkıyor. Bu programda işi olmayan açık bırakıyor ve 12 kullanıcı dolunca başka kimse giriş yapamıyor. Benim yapmak istediğim bu programı yarım saat boyunca kullanmayanların bağlantısını koparsın. Ağdaki tüm bilgisayarlar domainde. 

Sorum şu ben bunu yardımcı bir programlamı yoksa active directory veya başka bişeyle çözebilirmiyim?

Gönderildi : 01/06/2016 16:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Smartclose isimli program belki çözüm olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/06/2016 16:45

(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member

Merhaba;

SQL Üzerinde bunun bir ayarı olmalıydı ama hatırlayamadım şu anda,Transact-SQL'i  kodlama bilen bir arkadaşımız mutlaka yardımcı olacaktır. Timeout süresi gibi birşeydi . Ufak bir Trigger ile bu olay aşılabilir düşüncesindeyim..

Gönderildi : 01/06/2016 23:51

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

3.party uygulamalar yerine, sql üzerinde istediğinizi yapabilirsiniz.

aşağıdaki linkte, managment studio üzerindeki timeout süresini değiştirerek, test edebilirsiniz.

portal üzerindeki sql adminler, farklı çözüm önerilerinde de bulunacaklardır.

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms175136.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/06/2016 02:11

Paylaş: