Forum

Intel AMT Unconfigr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Intel AMT Unconfigration işlemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
825 Görüntüleme
(@ArmaganSavas)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Intel Scs ile provision işlemi yapılmış HP model birçok bilgisayarlar mevcut bu bilgisayarların mebx veya amt şifreleri bilinmiyor. Amt config ile üzerinde provision u unprovision yapabilmem için mutlaka master şifreyi istiyor. Bu 

Bilgisayarların hepsi HP olduğu için aklıma bir tek yöntem geldi.

HP Bios Utility ilgili satırları değiştirerek

Bios - AMT- Configration - Unconfigrure AMT/ME seçeneğini Enable yapabiliyorum. Daha sonra restart ettiğimde Eminmisiniz evet hayır şeklinde seçenek soruyor. Bu seçeneği evet olarak otomatik olarak hp bios utility ile restart sonrası gelen seçeğe evet olarak seçmesini sağlayabilirmiyim.

Yeya farklı bir yöntemle nasıl yapabilirim. ?

yi çalışmalar.

Gönderildi : 24/05/2016 12:36

(@turkerata)
Gönderiler: 178
Estimable Member

Zamanında scs & vpro ile uğraşmıştım.

Scs server ile yönetiliyor olsa merkezi olarak provision&unprovision işlemlerini yapabilirdin. Ancak buradaki durumda sccm& scs yok, sanırım official olarak yapılacak bir şey yok gibi görünüyor hatırladığım

Scs kurup, USB ye unprovision scripti yazmayı deneyebilirsin

Gönderildi : 25/05/2016 03:44

(@ArmaganSavas)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Zamanında scs & vpro ile uğraşmıştım.

Scs server ile yönetiliyor olsa merkezi olarak provision&unprovision işlemlerini yapabilirdin. Ancak buradaki durumda sccm& scs yok, sanırım official olarak yapılacak bir şey yok gibi görünüyor hatırladığım

Scs kurup, USB ye unprovision scripti yazmayı deneyebilirsin

Cevabınız için teşekkür ederim.

Daha öncesinde Scs server ile yönetilerek clientlar provoison yapılmış ve bir amt için master şifre belirlenmiş. işlem yapılan scs server uzun süre kullanılmadığından kaldırılmış şuanda amt şifresi bilimediğinden hiç bir şekilde işlem yapılamıyor.

Çok fazla bilgisayar olduğu ve lokasyonlar farklı yerlerde olduğu için bu cihazları uzaktan unprovision yapılması gerekiyor.

Bütün bilgisayar hp olduğu için hpbiosconfig utility ile Unconfigure Amt / Me seçeneğini "Enable" yaptığımda bilgisayar restart olduktan sonra yukarıdaki resimdeki eminmisiniz mesajı geliyor. Benim amacım bu mesajıda bir şekilde birisinin basmasına gerek kalmadan evet 'i seçmek istiyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/05/2016 13:16

Paylaş: