Forum

EXE Tepki Vermiyor ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EXE Tepki Vermiyor (Arayüz Gelmiyor )

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
850 Görüntüleme
(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Server2008 R2 Üzerine Şirket Personelleri RDP ile bağlanıyor ve Mikro Muhasebe programını çalıştırıyorlar ( Ortamda Domain yok ). Personel Mikro RTL9000' i çalıştırdığında Kullanıcı adı ve şifresi girmesi bekleniyor, giriyor ve tamam dedikten sonra Program arayüzü ekrana gelmiyor. Bunu sadece Mikro' da yapıyor. Mikro tarafı bir çözüm üretemedi bu konuya, Uyumluluk sorunudur dedim bir dizi işlem yaptım olmadı, Kaldırdım baştan kurdum yine işe yaramadı, Hatta ileriye gittim registry ayarları ile oynadım yine olmadı. Program defalarca giriş çıkış yaptıktan sonra keyfi gelirse arayüzü karşıma getiriyor. 

Birçok sayfa' da çözümüne dair bilgiler aradım bulamadım. Çözüm Park çözer dedim 🙂 exe açılıp kapanıyor,exe çalıştıramıyorum, exe açıldıktan sonra kapanıyor, program arayüz gelmiyor vs. vs. birçok arama yaptım sonuç SIFIR. Technet' e sordum virüs taraması yap,kaldır kur,farklı dizine kur,son güncel versiyonu varsa onu indir güncelle vs.vs. inanın hepsini yaptım yine sonuç sıfır.

Soruna yardım edebilecek olan var mı acaba ?

Şimdiden Teşekkürler

Gönderildi : 10/05/2016 11:58

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

Merhabalar,

İlgili programı uyumluluk modunda çalıştırdınız mı ?

Gönderildi : 10/05/2016 18:51

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Evet çalıştırdım. Hatta diğer uyumluluk türlerinde de çalıştırdım. Hatta Yönetici olarak çalıştırdım yine aynı sonuç.. Paranoyaklık yapıp ekran kartındandır dedim onu güncelledim yine aynı sonuç. Daha önceden böyle değildi bu, son 1,5 aydır böyle

Gönderildi : 10/05/2016 19:09

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

Merhabalar,

Peki belli windows versiyonlarında mı yapıyor bunu ? Örneğin XP de çalışıyor Win7 de çalışıyor ama Win8 de çalışmıyor gibi...

Gönderildi : 11/05/2016 12:13

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Remote yapan OS'ların levellerinin bir önemi yok. Sorun olan OS windows s2008

Gönderildi : 16/05/2016 00:59

Paylaş: