Forum

vmware workstation ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware workstation x3440 16gb makinemde çok ağır çalışıyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,285 Görüntüleme
(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

bazen vmware nin kendisi bile donuyor çözülüyor, uzak serverimden kullanıyorum her birinie tek tek rdp ile bağlanmak zor oluyor bu şekildede çok sinir bozuyor bir klasörü açmak bile bazen

ne yapmalıyım

Gönderildi : 02/10/2015 03:37

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Kurduğunuz cümleden sorununuzu tam anlayamadım. Fakat sorun yaşadığınızda workstation kurulu olan sunucu üzerindeki yük durumu kontrol edin RAM, CPU, disk 'te durum nedir. Bu şekilde sorunu tespit etmeniz daha kolay olur.

Gönderildi : 02/10/2015 13:05

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Vm agentı tekrar yüklermisiniz.

Gönderildi : 08/10/2015 01:39

(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kurduğunuz cümleden sorununuzu tam anlayamadım. Fakat sorun yaşadığınızda workstation kurulu olan sunucu üzerindeki yük durumu kontrol edin RAM, CPU, disk 'te durum nedir. Bu şekilde sorunu tespit etmeniz daha kolay olur.

yük yok sunucuda bakıyorum disk ram cpu bişey kullanmıyorlar ama genede yavaş çalışıyor, eskiden aldığım vds leri hatırlıyorum normal dedicated makine gibi çalışıyorlardı benim kurduklarım yavaş, hatta bazen vmware penceresi bile donup geliyor 3-5 açık sanaldan sonra

Gönderildi : 10/10/2015 04:36

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Siz bu hizmeti VDS üzerinde mi kuruyorsunuz. Eğer öyle ise sizin aldığınız satın aldığınız hizmetin bulunduğu sunucuda bir sorun vardır. Ayrıca sunucu üzerinde I/O meter uygulamasını kurup ne kadar disk hızına ulaşabiliyorsunuz bunuda bir kontrol edin.

Gönderildi : 10/10/2015 14:28

Paylaş: