Forum

Windows 10 dan geri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 dan geri Windows 7 ye dönmek istiyorum.Yardım edin arkadaşlar .

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
881 Görüntüleme
(@MustafaKayapinar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhaba arkadaşlar. size sorunumdan bahsedeyim.  Benim bilgisayarım  Lenovo G510 - İ5 . işletim sistemim Windows7 Ultimate 64 bit . Windows 10 çıkınca haliyle merak edip yükledim. Microsoft un sitesine girip 1 Ağustosta indirdim ve windows 7 den windows 10 pro ya yükselttim .aradan yaklaşık 40 gün felan geçti. haliyle 30 içinde beğenmezsek geri eski işletim sistemine dönebiliyorduk. ben geri windows7 ye döndürmek istiyorum .  benim kide 40 gün olunca geri dönderemedim. format atıyorum formatı kabul etmiyor. Cd den deniyorum kabul etmiyor. USB yazdırıp deniyorum yine kabul etmiyor. direk windows 10 olarak başlıyor. şimdi diyeceksiniz ki bios ayarlarından kaynaklanıyor . bios ayarlarınıda doğru yapıyorum. ama bi türlü format işlemine geçmiyor. bunu nasıl geri windows 7  yapabilirim bana yardımcı olabilecek var mı ? 

Gönderildi : 11/09/2015 06:22

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

geri dönüş 1 aylığına geçerli , bundan sonrası için sadece makinanızı yeniden kurarak geri dönebilirsiniz windows7'ye

Gönderildi : 11/09/2015 11:38

(@MustafaKayapinar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

1 ay içinde dönüş oldugunu bende biliyorum da . 40 gün geçti üstünden.format atıyorum formatı kabul etmiyor . direk windows 10 başlatma ekranı geliyor .Cd den deniyorum kabul etmiyor. USB yazdırıp deniyorum yine kabul etmiyor. direk windows 10 olarak başlıyor. bios ayarlarını da yaptım . 

Gönderildi : 11/09/2015 16:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Gerekli dosyalarınızı alıp formata karar verdiyseniz boot ayarlarınızı gözden geçirin. Windows 7 medyasından boot edip kuruluma geçebilirsiniz.Önünde engel yok.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/09/2015 23:10

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

aslında tek clıenta ıkı ısletım sıstemı kursaydınız  wın 10 dan 7 gecmenız daha kolay olurdu

Gönderildi : 14/09/2015 04:44

(@metinkoc)
Gönderiler: 17
Active Member

Alternatif yöntem olarak, diski çıkarıp başka bir makinede yedeklerinizi alın, partition magic tarzı programla partitionları silip temiz bir bölüm oluşturun. Makineye takınca kurulum yapabilmeniz gerekiyor.

Gönderildi : 06/10/2015 15:37

Paylaş: