Forum

facebook, twitter v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

facebook, twitter vs

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@AyseSendil)
Gönderiler: 166
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Hep merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum .  Sosyal medyada nasıl para kazanılıyor? Facebookta reklamlar görüntülendiği için . Twit ve instagram ? Onlar nasıl para kazanıyor? Yüksek ciroları var . Ayrıca reklamların sayfada görüntülenmesi ile reklamlara tıklama olayı aynı şey mi? Bazı yerlerde özellikle tıklamaya mecbur kalıyorsunuz.

Gönderildi : 23/08/2015 18:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Bu platformları cep telefonları v.s. kullanıyorlar. Bunlar için telif anlaşmaları yapıyorlar. Ayrıca bu sayfalara paralı reklam verenler çok sayıda. Bu nedenle bu kadar gelirleri oluyor. Dünyada 6.5 milyar insan varken ve aşağı yukarı 2 milyar teknoloji kullanan varken normal durum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/08/2015 23:49

(@AyseSendil)
Gönderiler: 166
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Bu platformları cep telefonları v.s. kullanıyorlar. Bunlar için telif anlaşmaları yapıyorlar. Ayrıca bu sayfalara paralı reklam verenler çok sayıda. Bu nedenle bu kadar gelirleri oluyor. Dünyada 6.5 milyar insan varken ve aşağı yukarı 2 milyar teknoloji kullanan varken normal durum.

Tam anlayamadım . Cep telefonunda görüntülenmesi için telif hakkı alınması gerektiğini ilk defa duyuyorum . Ayrıca twitterda instagramda reklam yok . 

Gönderildi : 29/08/2015 23:11

Paylaş: