Forum

İnternet engelleme ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet engelleme ve windows ayarlarını değiştirmeme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Otelde Bİlgi İşlem olarak çalışıyorum ve otel yöneticilerimiz otel içerisinde bazı departmanların internete girişini engellememizi istiyor biz otel içerisindeki departmanların internete girişini yasaklayıp ve windows üzerindeki sürücülere erişimi engellemek istiyoruz önereceğiniz bir program varmıdır ? Bu işlemi nasıl yaparız ?  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/05/2015 20:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Ortamı biraz anlatırmısınız ? Tamemen internet kesilecek mi yoksa update banka, hastane postane siteleri açılacak mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/05/2015 21:49

(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ortamı biraz anlatırmısınız ? Tamemen internet kesilecek mi yoksa update banka, hastane postane siteleri açılacak mı?

Hayır İnternet tamamen kesilecek sadece ağ üzerinden programlarımız çalışacak  ve ayrıca belirlediğimiz programlar engellenecek yalnız biz bu işlemi programla yapmak istiyoruz

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/05/2015 14:12

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

Merhaba, 

Bunun için bir firewall yatırımı yapabilirsiniz,

yada kullanıcıyı kendi makinesinde admin yetkisi olmadan, siz admin ile açarak farklı bir dns verirsiniz, kullanıcı bunu değiştiremeyeceği için, local ağınıza bağlanır. İnternete bağlanamaz. 

Gönderildi : 27/05/2015 15:48

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Bende bir otel zincirinde çalışıyorum fakat  departmanlar mail vs kulllanımı olmayacakmı  internet erişimi kesmek yerine  @mustafa tasşcı hocamın dediği en matıklısı  ilerki süreçte kimin internete çıkması gerekiyor ise dns düzenlersin admin yetkisi ise senin için kolaylık olur

Gönderildi : 27/05/2015 16:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

İnternetsiz update almayan güvenlik yazılımı, işletim sistemi gibi durumlar bence çok iyi değil. Yapı bu diyorsanızda yapacak şey Mustafa hocamın dediği gibi kullanıcıları user yapmak ve ip adresleri kısmında Dns bilgilerini değiştirmek. Tabi workgroup bir ortamınız varsa.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/05/2015 22:27

Paylaş: