Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

FTP server

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@ibrahim_selcuk)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

windows 2012 üzerine FTP server kurulumu yaptım. şöyle bir configurasyona gitmek istiyorum. Bağlantı kuran kişi adında otomatik bir klasör oluşsun ve kullanıcının root directorysi olsun. Ftp kurulum dizini için D:\Ftp\%username% denedim olmuyor. Bilgisi olan varsa çok faydalı olacak

Gönderildi : 22/04/2015 22:17

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Merhabalar,

bu ftp kurulumunu ne ile yaptınız ve dediğiniz olayı tam anlayamadım biraz açarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim. 

Gönderildi : 23/04/2015 01:46

(@ibrahim_selcuk)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Windows server 2012 sunucusu üzerine add role olarak IIS içindeki ftp bileşenini kurdum.

istediğim işlem şu şekilde bir: Authantication users ftp ye bağlandığında kendi adında bir klasör oluşup o klasör kullanıcının root klasörü olacak. Aksi takdir de tüm kullanıcılar aynı root klasöre düşerse bir birlerinin dosyalarını görürler.Bunun önüne geçmek için bir çözüm arıyorum.Yetkilendirme ile uğraşmak daha meşşakkatli bir işlem yerine çünkü 2000 kullanıcıdan bahsediyorum...

Teşekkürler 

Gönderildi : 23/04/2015 12:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Windows FTP ile fazla yol alamazsınız. Filezilla gibi yazılımlar kullanmalısınız.
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/05/14/filezilla-ftp-server.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/04/2015 16:34

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Windows FTP ile fazla yol alamazsınız. Filezilla gibi yazılımlar kullanmalısınız.
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/05/14/filezilla-ftp-server.aspx

Her kullanıcı için bir klasör oluşturulur klasörlere bağlanabilmesi için filezilla xml'ine kullanıcı adları, şifreleri , dizinleri , yetkileri  gibi bilgiler eklenerek probleminizi çözebilirsiniz. 

Biraz uğraştırır ama basit bir bat klasörü ve Exel'de hazırlanmış bir tabloyu xml'e güncelleyerek yapılabilir.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 23/04/2015 19:49

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Windows server 2012 sunucusu üzerine add role olarak IIS içindeki ftp bileşenini kurdum.

istediğim işlem şu şekilde bir: Authantication users ftp ye bağlandığında kendi adında bir klasör oluşup o klasör kullanıcının root klasörü olacak. Aksi takdir de tüm kullanıcılar aynı root klasöre düşerse bir birlerinin dosyalarını görürler.Bunun önüne geçmek için bir çözüm arıyorum.Yetkilendirme ile uğraşmak daha meşşakkatli bir işlem yerine çünkü 2000 kullanıcıdan bahsediyorum...

Teşekkürler 

En mantıklı ftp şu ana kadar filezilla kullandım onu tavsiye ederim basit ve gayet kullanışlıdır.

Gönderildi : 23/04/2015 22:31

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Arkadaşlar merhaba,

windows 2012 üzerine FTP server kurulumu yaptım. şöyle bir configurasyona gitmek istiyorum. Bağlantı kuran kişi adında otomatik bir klasör oluşsun ve kullanıcının root directorysi olsun. Ftp kurulum dizini için D:\Ftp\%username% denedim olmuyor. Bilgisi olan varsa çok faydalı olacak

?cdn_id=2015-04-08-001

bu ekrandaki username directory seçeneği işinize yarayabilir

fakat kullanıcı klasörleri otomatik oluşmaz iis içinde diğer ftp suınucular için de geçerli bu

iyi çalışmalar

Gönderildi : 24/04/2015 11:30

Paylaş: