Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

WinMail.dat

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,590 Görüntüleme
(@MustafaPAT)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Artık kendimden şüphe ediyorum.

Merhaba Arkadaşlar,

Einstein bulmacası gibi bir konuyu çözemedim yardımlarınızı ve önerilerinizi rica ederim.

MS Outlook 2007 kullanıcısı bir Mac kullanıcısına e-posta gönderiyor.

E-postayı gönderirken alıcı kime kısmına eklendiği zaman alıcı ekleri winmail.dat olarak alıyor.

Alıcı bilgi kısmına eklendiğinde kime kısmına başkası ekleniyor ekleri düzgün görüntülüyor.

Alıcı aynı zamanda mobil cihazından ekler iki türlüde normal görebiliyor.

HMAILSERVER üzerinde çalışan bu kullanıcılar arasında birtek bu sorunu MAC kullanıcı yaşıyor belliki MAC ile ilgili bir sorun.

Ama MAC kullanıcı A ve B kullanıcılarından gelen mailleri bu şekilde alıyor outlook 2007 kullanıyorlar diğerleri C ve D Outlook 2013 kullanıyor onlardan gelende sorun olmuyor.

Diyelim ki A ve B kullanıcıları ve MAC kullanıcısında sorun var peki neden C ve D kullanıcıları ile hiç sorun yaşanmıyor?

Sorun sadece A, B ve MAC kullanıcılarında.

A = Outlook 2007

B = Outlook 2007

C = Outlook 2013

D = Outlook 2013

F = MAC

A,B > F sorunlu

A,B,F > C,D sorunsuz

C,D > F sorunsuz

her tarafı bilinmeyenli denklem gibi ama ortada bir denklem kuramadım.

Balatalar hafiften koku yapmaya başladı!

Saygılarımla,

Mustafa Pat 

Gönderildi : 11/03/2015 21:07

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Daha önce bu konuda bende bir tecrübe edinmiştim. 

http://www.okanozbey.com/winmail-dat-problemi-html-icerigin-bozuk-gelmesi.html

Şurayı bir incelemenizi tavsiye ederim. 

Zengin txt içeriğe sahip mailler TNEF formatında gönderilir eğer gönderici sunucu bu yapıyı destekliyorda alıcı sunucu desteklemiyorsa winmail.dat çevirimi karşı sunucu yapamaz ve içerik winmail.dat olarak kalır bunu outlook tarafında kullanıcılar kendisi 3. parti programlar ile çevirebiliyor veya gönderim yapan sunucu üzerinden bu özelliğin kapatılması gerekiyor. 

Aslında gerçekten kompleks bir konu. Umarım benim zamanında yaptığım araştırmalar işinize yarar. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 11/03/2015 23:47

Paylaş: