Forum

Ortak alanda iş dış...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ortak alanda iş dışı dosyaları bulmak ve silmek ?

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@MelihJoeDilben)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar merhaba,

80 kullanıcının ortak olarak kullandığı bir server'ımız var. Bütün çalışma dosyaları burada tutulmakta. Son 1 haftada müthiş bir yığılma oldu ve 100 gb kadar boş yerim kaldı. Önceki verilere bakarak 1 haftada 200-300 gb arası yükleme yapılmış. Sistem üzerinde bir çok mp3 resim film gibi dosyalar var. Bunları bulup kaldırmak istiyorum lakin doğal olarak windows üzerinden bunu yapmak işimi görmüyor. Bana bu konu da bir program yada yöntem önerebilir misiniz? 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 03/12/2014 12:20

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Fileserver resource manager ile istemediin uzantıların kopyalanmasına izin vermeyebilirsin.

Gönderildi : 03/12/2014 12:50

(@MelihJoeDilben)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Emrah Bey Merhaba,

Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Bu şekilde bir kısıtlama yapmam mümkün gözükmüyor. Ürün resimleri yada eğitim videoları yada ses dosyaları ekleyebiliyoruz. Yani iş ile alakalı her formatta aktarım yapılabiliyor ne yazık ki. 

Gönderildi : 03/12/2014 12:56

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

O zaman işiniz zor çünkübir dosyanın iş ile alakalı olup olmadığını, dosyayı açmadan bilemeyeceksiniz.

Tek çare klasör isimlerini aratmak (film,filmler, müzik, albümler gibi). Ya da kullanıcılara özel dosyalarının silineceği uyarısını belirten bir mail göndermek. Belki bu sayede kendi dosyalarını arşivleyip ortak alandan silerler.

Bir de son bir haftada kopylanmış dosyaları aratın. Çünkü son 1 haftada artış varsa birisi film arşivini genişletiyor olabilir.

Gönderildi : 03/12/2014 13:09

(@MelihJoeDilben)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu uyarıyı her ay mutlaka yapıyoruz fakat değişen bir şey olmuyor 🙂

Lakin dediğiniz çok doğru. Son haftaya bakıp oradan ilerleyebilirim. Çok teşekkürler

Gönderildi : 03/12/2014 13:15

Paylaş: