Forum

pc'de diğer kullanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pc'de diğer kullanıcılara engel

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
446 Görüntüleme
(@ahmetceylan)
Gönderiler: 103
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Ben kullandıgım pc'de benim kullanıcımdan başka kimsenin oturum açmamasını istiyorum,yani domaindeki herhangi bir user benim pc'mde oturum açamasın.Bunu win7'de nasıl yapabilirmiyim? 

Teşekkürler..

Gönderildi : 20/11/2014 22:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Dc üzerinde userin özelliklerinde oturum açabileceği bilgisayarları belirleyebiliyorsunuz fakat bir pc üzerinde hangi userlerin oturum açıp açmaması noktasını test etmedim deneyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/11/2014 00:22

(@ahmetceylan)
Gönderiler: 103
Estimable Member
Konu başlatıcı

test edeceğim.daha önce C diskine veri yazmayı ve okumayı sadece kendi kullanıcıma aktif etmiştim ama şimdi sistem izin vermiyor.
ayrıca teşekkür ederim cevabınız için.

Gönderildi : 21/11/2014 18:09

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Bu işlemi yaparken dikkatli olmak lazım. Örnek bir senaryo vereyim. Diyelim bu ayarı yaptınız. Ağınızda hotspot yapan bir firewall cihazı var. Kullanıcı tablosunu active directory üzerinden okuyor. Siz ayarda "Log On To" diyip kendi PC isminizi seçtiğiniz zaman firewall sizin kullanıcı bilgilerinizi doğrulayamayacak. Çünkü firewallın PC adı (host adı) sizin PC' nizle aynı olmadığı için. Bu gibi özel durumlarınız varsa dikkat edin derim.

Gönderildi : 21/11/2014 18:58

Paylaş: