Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

It sektörü hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@caglartemel)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,
Sizce IT sektöründe bir kolda uzmanlaşmak ne kadar mantıklı ? Avantajları ve dezavantajları sizce nelerdir ? 
Mesela exchange admin olmanın iş ararken muhakkak ki kitlesi daha az olacaktır.Bu ve türevi konularda fikirlerinizi almak isterim.

Gönderildi : 02/09/2014 17:04

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Uzmanlaşacağınız alanda ne kadar arz talep var bunu araştırmanız lazım. Örneğin şu sıralar cloud / bulut popüler ve haliylede uzmanlarına talep fazla. Aynı şekilde güvenlik de öyle. Ama tutupta sadece exchange veya sunucu derseniz iş bulmanız daha zor olur çünkü diğer adayların arasından sıyrılmak için ekstra özelliklere ihtiyacınız var. Yani anlayacağınız her şey arz / talep meselesi. 

Gönderildi : 02/09/2014 17:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben sizin yerinizde olsam veri tabanları üzerinde uzmanlaşırdım. Madem bir yol seçeceksiniz para kazandıran ve emekli yapan bir yol olmalı. Tabi bu veritabanlarında parmakla gösterilen kişi olursanız bankalarda 8.000-10.000 tl almanız içten bile değil. Sql ve Oracle üzerinde uzman olup tüm sertifikasyonları tamamlar ve yabancı dilinizde olursa sizden iyisi yok 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2014 18:18

Paylaş: