Forum

Şirket içi e-m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket içi e-mail gönderimleri ve duyurular hakkında.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,631 Görüntüleme
(@ahmetyuruk)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Şirketimizde herhangi bir duyuru ya da eğitim-bilgilendirme gibi durumlarda ilgili mağaza, bayi ve birimlerimize e-mail olarak gönderiyoruz. Gönderdiğimiz mail adeti tek seferde yaklaşık 150-200 adet civarı..

Gönderim işlemini standart outlook vb.. programlarla yapıyoruz. Fakat gönderecek olduğumuz maili kişi bazında 2 veya 3'e bölmemiz gerekiyor. Eğer bölmezsek mailler gitmiyor. Çünkü tek seferde 200 mail atmamıza izin vermiyor.

Diğer bir sorun ise; gönderdiğimiz maili karşı tarafın okuyup okumadığını bazı durumlarda bilmemiz gerekiyor.

Ayrıca yeni bir e-mail adresi eklendiğinde herkes kendi adres defterini güncellemesi ve yeni çıkan veya silinen mail adreslerini güncellemesi gerekiyor.

Tüm bunları göz önüne alırsak ;

* Toplu mail gönderebileceğimiz.

* Gönderilen maillerin gidip gitmediğinin veya kullanıcı tarafından açılıp açılmadığının takibi

* Eklenen veya silinen mail adreslerini tek seferde güncelleyebilmemiz vs..

Çözüm olarak mailchimp, mad mimi gibi e mail marketing programlarını kullandım fakat bu programlar daha çok pazarlama, tanıtım, kampanya, bülten gibi durumlarda kullanılıyor.

Çözüm için tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum..

Gönderildi : 29/08/2014 18:09

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar,

Hangi mail sunucusunu kullanıyorsunuz? Outlook ile yaptığınız gönderimlerde Okundu ve Teslim Edildi bilgisi istiyor musunuz? 

Gönderildi : 01/09/2014 15:21

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Outlook programında okundu / teslim bilgisi gibi ayarları yapılandırdıktan sonra,

Adress listelerini tek seferde güncelleyebileyeceğiniz, iç yazışma da sorun yaşamayacağınız Microsoft Exchange kullanabilirsiniz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/09/2014 18:37

Paylaş: