Forum

UltraVNC Yapılandır...

Bildirimler
Hepsini Temizle

UltraVNC Yapılandırma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
735 Görüntüleme
(@MucahitYASAR)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

ultravnc server kulrulumunu yaptım sorunsuz çalışıyor ancak client tarafınıda ultravnc serverın kapatırken servisi stop ederken herhangi bir parola koyma seçeneği var mı yada adminden habersiz kapatmalarını engelleye bilme gibi bir durum var mıdır. vnc serverda admin properties, close vnc connections, stop service seçenekleri sadece admin oturumda aktif olsun diğer domain kullanıcılarında pasif olsun. böyle bir seçenek var mıdır.

yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 31/07/2014 18:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

vnc servisini administrator kullanıcısının hakları ile çalıştırmayı denedinizmi acaba

Gönderildi : 31/07/2014 18:56

(@MucahitYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet denedim servisi admin user ile logon yaptım ama yinede client servisi stop edebiliyor. benim istediğim ultravnc serverı kullanıcı müdahale edemesin. bunu gpo dan yasaklama imkanım var mı.

Gönderildi : 31/07/2014 20:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kullanıcılarda administrators grubuna dahil değil ise servise müdahale edememeleri gerek

siz servis olarak kurdugunuza eminmisiniz 

yoksa logon olup ultravns yi her seferinde çalıştırıyormusunuz

http://www.uvnc.com/onlinehelp/9.html

Gönderildi : 31/07/2014 21:09

(@MucahitYASAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kullanıcılarda administrators grubuna dahil değil ise servise müdahale edememeleri gerek

siz servis olarak kurdugunuza eminmisiniz 

yoksa logon olup ultravns yi her seferinde çalıştırıyormusunuz

http://www.uvnc.com/onlinehelp/9.html

servis olarak otomatik çaışıyor ancak client toola müdahale edebiliyor. En basiti bağlantı şifresini değiştirebiliyor simge durumunda çalıştığı için admin panaline ulaşabiliyor. ticari mantığı veya tek bir server mantığı ile çalışmadığı için sanırım her kullanıcı kendi Uvnc toolunu yapılandırabiliyor. bunu engellemenin bi yolunu bulmaya çalıştım ancak bulamadım.

Gönderildi : 01/08/2014 11:37

Paylaş: