Forum

Kripto guvenlik sis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Kripto guvenlik sistemleri

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
Mehmet
(@mehmetikiz)
Gönderiler: 442
Prominent Member
Konu başlatıcı

Konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum. Sorum şu : Bir çok şubeden oluşan yapımız var. Telekomdan kiralık data hatları ile şubelerdeki bilgisayarlar birbirine bağlı. Şubeler arasında ki data hatlarını nasıl kriptolu güvenli hale getirebilir ve bu kripto sistemini nasıl tek merkezden yonetebiliriz. Örnek bankalar bu işi nasıl yapıyor hangi yalımları kullanmalıyım yonlendirebileceğiniz firmalar varmı. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar...

Gönderildi : 02/07/2014 12:37

(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member

Merhaba,

VPN çözümleri ile bu mümkün olur. farklı algoritmalarda kriptolama yapabilirsiniz. Ayrıca VPN için kullanacağınız ürüne göre kriptolama seviyesini bir kaç seviye birden yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 02/07/2014 13:39

(@Anonim)
Gönderiler: 0

kriptolama İşlemi sonu olmayan ve fiyatları yüksek çözümlerdir bunu en iyi yöntemi fiziksel cihazlarla yapmaktır 

aselsanın bu kouda ürettiği cihazı : http://www.aselsan.com.tr/tr-tr/cozumlerimiz/kripto-ve-bilgi-guvenligi-sistemleri/ag-g%C3%BCvenligi-urunleri/2064-ip-kripto-cihazi

ama düzgün fir fiziksel firewall ile ssvpn ile bu işlemide daha ekonımik şekilde yapabilirsiniz.

İyi Günler. 

Gönderildi : 19/07/2014 21:56

(@Anonim)

Merhaba Gökhan bey

1.Postu iyi Okudum ve ekonomik çözüm diye bir cümle yazılmamış ve buna uygun çözümler tavsiye ettim

2.Yüksek güvenliği basitbir pc ve linux yapısıyla ve benim tavsiyemle eş değer veya daha iyisi yapılabilrse bu ürünler için neden yıllarca AR-GE ve milyar dolar harcanıyor veya kurumlar ve şirketler kullanıyor gösteriş içinmi güvenlik içinmi yoksa bu yöntemleri bilmeyecek kadar cahillermi?

3.Bu ürün son kullanıcı yani şirket ve kurumlara sunulan ürünler sadece bazı özellikleri için devlet kuruluşu olmanız gerekiyor(ürünle ilgili projede yer aldım)

4. Ayrıca basit kriptolama yapıyor yazmışsınız Hiç deneyimleyip çözmeye çalıştınızmı merak ettim 

5.ben ekonomik bir çözmde sundum ama siz sanım benim postumu tamamen okumaya zahmet etmemişsiniz.

İyi Günler. 

Gönderildi : 20/07/2014 03:16

(@Anonim)

Arkadaş sen bence chip veya donanım haber gibi çocuk forumlarında takıl ayrıca ima ve uslubuna dikkat et terbiye sıınırlarını aşma!

Gönderildi : 21/07/2014 00:13

Paylaş: