Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şarj

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
550 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

iki gündür bilgisayarımı şarja taktığım halde pil simgesi boş ve üzerinde kırmızı çarpı işareti var.fişe takılı ama dolmuyor diye bir de ileti.şarjdan çıkarıp pili çıkarıp tekrar taktım ama aynı . ne yapabilirim? 

Gönderildi : 13/12/2013 23:12

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Merhaba

iki gündür bilgisayarımı şarja taktığım halde pil simgesi boş ve üzerinde kırmızı çarpı işareti var.fişe takılı ama dolmuyor diye bir de ileti.şarjdan çıkarıp pili çıkarıp tekrar taktım ama aynı . ne yapabilirim? 

bilgisayarı kapatıp şarj etmeyi denediniz mi  ? 

Gönderildi : 14/12/2013 00:46

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

genelde şarjdan çıkarmam öyle kullanırım nadiren şarjsız kullanırım. yani,kapağını kapattığımda da şarjda.dolması gerekirdi o zaman .

Gönderildi : 14/12/2013 01:30

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Merhaba

genelde şarjdan çıkarmam öyle kullanırım nadiren şarjsız kullanırım. yani,kapağını kapattığımda da şarjda.dolması gerekirdi o zaman .

siz yinede notebook u tamamen kapatım şarj olacak mı bir deneyin eğer olmuyorsa batarya bitmiş demektir yada şarj aparatında bir sorun vardır 

Gönderildi : 14/12/2013 03:15

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

şarj aparatında sorun olsa şarja takarken şarj olmasa bile bilgisayara elektrik de gelmemesi gerekirdi.çalışmazdı o zaman.şarja takılıyken çalışıyor,pil dolmuyor sadece.

Gönderildi : 14/12/2013 13:10

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Notebook unuz markalı ise üreticinin destek sayfasından pili test edebileceğiniz bir uygulama var mı kontrol edin. Örneğim HP nin böyle bir uygulaması var. Uygulamanın ismi HP Battery Check.

https://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=tr&lc=tr&dlc=tr&docname=c01781530  

Gönderildi : 14/12/2013 14:38

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Notebook unuz markalı ise üreticinin destek sayfasından pili test edebileceğiniz bir uygulama var mı kontrol edin. Örneğim HP nin böyle bir uygulaması var. Uygulamanın ismi HP Battery Check.

https://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=tr&lc=tr&dlc=tr&docname=c01781530  

benim  lenovo marka.lenovonun yok bildiğim kadarıyla.

Gönderildi : 14/12/2013 17:13

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Lenovo nunda diagnostic tool lari var onlari bir inceleyin.

Gönderildi : 14/12/2013 20:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

2 yılı doldurdu ise ömrü yavaş yavaş gidiyor demektir. Garantisi bitti ise bir batarya almanızda yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/12/2013 23:27

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

2 yılı doldurdu ise ömrü yavaş yavaş gidiyor demektir. Garantisi bitti ise bir batarya almanızda yarar var.

iki yılı yeni doldu çok çabuk değil mi 

Gönderildi : 15/12/2013 01:06

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Lenovo nunda diagnostic tool lari var onlari bir inceleyin.

lenovonun sitesine baktım biraz ama bulamadım tam olarak nerden bakacağımı 

Gönderildi : 15/12/2013 01:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Batarya dolu iken bile sarjını takıp öyle kullanıyorsan Pilin ömrünü yersin..Aklında olsun 🙂 2 senedir böyle kullanıyorsan %80 artık bataryan ölmüştür. 

Gönderildi : 15/12/2013 02:09

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Batarya dolu iken bile sarjını takıp öyle kullanıyorsan Pilin ömrünü yersin..Aklında olsun 🙂 2 senedir böyle kullanıyorsan %80 artık bataryan ölmüştür. 

neden bu şekilde pil zarar mı görüyor? 

Gönderildi : 15/12/2013 02:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Mimarisi gereği 🙂 Liteon olarak bataryalar artık laptoplarda yer alsada ömrü gidiyor. Zaten buna çare bulsalar devrim olur akıllı telefonar, bataryalar derken 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/12/2013 23:34

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

pilinin gerçekten bittiğinden emin olsam bir tane sipariş ediceğim.ama ya başka bir sorun varsa diye tereddüt ediyorum.

Gönderildi : 16/12/2013 20:09

Paylaş: