Forum

bağlantı hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

bağlantı hatası

21 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
600 Görüntüleme
(@serkanfidan)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

centos servere zpanel kurulumu yaptım.domain yöneticisinden ip adresimi panel.xxxx.com olarak yönlendirdim.başka biilgisayarla girmek istediğimde panelle bağlanamıyorum.panel.xxxx.com yazdıgım zaman modemin arayüzüne bağlanıyor bu sıkıntıyı nasıl aşabilirim.modem aztech dsl5008en 

Gönderildi : 30/11/2013 15:30

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

modeminiz üzerinden 80 yada yazılımın kullandığı port hangisi ise zpanel sunucu ip adresinize yönlendirdiniz mi?

Gönderildi : 02/12/2013 18:41

(@serkanfidan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

zpaneli kaldırdım ispconfig kurdum sorun yok şimdi.localhost olarak aynı ağdaki pcleri giriş yapabiliyor.isimtescile paneli ip ile yönlendirdim 

örnek olarak (server.xxxxx.com) static ipimi yazdım gelişmiş dns ayarlarından ama dışarıdan giriş sağlanamıyor.sadece localhost olarak sağlanıyor.

dns ayarlarını ispconfig panelinden yaptım.isim tescile yazdığımda dns ayarları hatalı diye uyarı veriyor. 

Gönderildi : 02/12/2013 19:19

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Sanırım testlerinizi ADSL üzerinden yapıyorsunuz. Port yönlendirme ile ilgili bir soru sormuştum cevap yazmadınız modeminizden port yönlendirmelerinizi local serverınıza göre ayarladınız mı ?

Gönderildi : 02/12/2013 19:26

(@serkanfidan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet gereken portları açtım

Gönderildi : 02/12/2013 19:32

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Local DNS te hangi ip adresinizi yazdınız.

İsimtescil üzerindeki yönlendirmeye hangi ip adresinizi yazdınız.

Gönderildi : 02/12/2013 19:40

(@serkanfidan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

static ip numaramı yazdım

Gönderildi : 02/12/2013 20:33

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Peki şu an yaşadığınız hata nedir ayrıca domain adresinizi özelden gönderebilirmisiniz. Dns sorguları ile aldığımız yanıtlara bakarak daha net bilgi vermeye çalışalım.

Gönderildi : 03/12/2013 13:43

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

tanımlamalarınızda yaptığınız ns1 için bir name server kaydı oluşturmanız gerekiyor. isimtescil üzerinde name server kaydı oluşturduktan sonra alan adınızı ns1.domain.com gibi güncelleyebilirsiniz. Test ortamınızda bir tane dns olduğunu için ns1. ve ns2 ye aynı ip adresini yazabilirsiniz.

Gönderildi : 04/12/2013 12:22

(@serkanfidan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ilginiz için teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak panele baska bir yerde girdiğim zaman (ip) numarasıyla iletişim sağlanıyor.fakat server.,,,,,.com yazdıgımda sunucu bulunamadı diyor bunu nasıl atlatabilirim.

Gönderildi : 06/12/2013 03:32

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

peki bu adrese ping attığınızda yanıt alabiliyormusunuz. Eğer bulunamadı diyorsa DNS üzerinde ilgili domain içinde A yada Cname ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gönderildi : 06/12/2013 09:55

(@serkanfidan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm dns ayarlarıyala yanlız bir sıkıntı var aztech dtm5008en modemden portları açtım sistem iyi çalışıyor.başka bilgisayar girmek istediğinde sunucu bulunamadı diyor.bende localhostan bağlanabiliyorum yönetim paneline fakat siteye bağlanmak istediğimde modemin arayüzü çıkıyor.

ıpaddr:192.168.1.100

netmask 255.255.255.0

gateway 192.168.1.1 

tek ip kullanıyorum.

ns1den olumlu cevap alıyorum.fakat ns2 hata veriyor:önemlimidir verdiği hata şuanda server kapalı kurulu olan sistem centos 6.4 server 

Gönderildi : 10/12/2013 01:17

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

En son yaptığınız değişiklikler nelerdi çünkü dışarıdan erişimde bir sorun yaşamıyordunuz.

Sorunun bana kalırsa 2 nedeni olacaktır. Ya natlama doğru yapılmadı yada DNS üzerinde ip adresiniz local ipler görünüyor. Bu tip sorunları yaşamamk için modeminizi bridge mode ile kullanmanız en sağlıklısı.

Yada kendi nslerinizi kullanmak yerine isimtescilden domain yönlendirmesi real ip adreslerinize yapabilirsiniz.

Gönderildi : 10/12/2013 12:35

(@serkanfidan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Protokol  PPPoE kullanıyorum.bridge modu deneyecegim. olmaz ise isimtescilden domain yönlendirmesi real ip nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 10/12/2013 15:05

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Baştan belirtmemde fayda var. Bridge mode çözüm olur. İsimtescil dnslerini kullanmanız sorunu tam çözmeyebilir. 

İşlemi yapmak için alan adınızın nslerini isimtescile yönlendirerek isimtescil üzerindeki dns manager kullanmanız gerekiyor. Bu isimler ilgili firmada ne diye geçiyor tam bilmiyorum ama dns manager özelliği vardır.

tabi karışıklık olmaması adına sunucunuzdaki dns servisini stop duruma almanızda fayda var. 

Gönderildi : 10/12/2013 15:22

(@serkanfidan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

modemi bridge modu yaptım ama yine modem ara yüze bağlanıyor.domain adını yazınca.ispconfig kurulu sadece centos serverda başkabir program daha kurmama grek varmı acaba;sorunu sadece bu modem arayüzüne girmesi. 

Gönderildi : 12/12/2013 18:18

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

modeminin web arayüzünü kapatıp dener misin?

Gönderildi : 12/12/2013 20:13

(@serkanfidan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Hersey için çok teşekkür ederim.sistemi şuanda çalışıyor.

dışarıdan giriş sağlaya biliyorum siteye fakat localhost olarak içerden nasıl bağlanabilirim.

Gönderildi : 16/12/2013 15:43

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Localdeki pclerin host dosyasına kayıt oluşturmanız gerekir.

Gönderildi : 16/12/2013 17:33

Sayfa 1 / 2
Paylaş: