Forum

Önere bileceği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Önere bileceğiniz firewall?

24 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
806 Görüntüleme
(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

FortiGate-40C mi?  Cyberoam CR100iNG mi? Hangisini Tavsiye edersiniz?

Merhaba,

Bahsettiğiniz ürünler aynı seviyede değild diye hatırlıyorum. Bende Fortigate öneririm size.

80c işinizi görecektir. daha öncede 110c modeli vardı yanılmıyorsam end of lline oldu. Onun yerinde 100d geldi diye hatırlıyorum.

2 üründe yeterli olacaktır, tabi sayının artacağını düşünerek yatırım yapmakta fayda var. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/11/2013 15:45

(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member

Soruyu okuduğumda aklıma ilk gelen şey pfsense oldu. Pfsense, herşeyi 1 kutu içinde yapabileceğin freebsd tabanlı bir işletim sistemi.

Open source bir işletim sistemi ve dökümantasyonu da kayda değer. 

Çift ethernet ile bağlarsın. Basit konfigürasyonda bir ucunu modeme bir ucunu da içeri dağılacak hatta bağlarsan istediklerini yapabilmen için gerekli altyapıyı oluşturmuş olursun. 

Gerisi hayal gücüne kalmış diyebilirim. 🙂

Performans konusunda da çok kasacak birşey yok. Yani bana göre açık kaynak kod dünyasında performans yoktur, optimizasyon vardır.  Ethernetleri 10/100/1000 kullanacağını düşünerek (fiberi direk bu makineye girmeyeceksen tabi) 25 Megabitlik bir trafiğe takla attıracağını düşünüyorum. Daha önce 40 bilgisayarlı bir labaratuarda denedim ve hiçbir performans, bandwidth sıkıntısı yaşamadım.

Tabi karar senin.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 26/11/2013 16:33

(@feritosoydan)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba, ben mevcut şirketimde Sonicwall NSA 2400 kullanıyorum ve bu söylediklerinizin hepsini yapabilirsiniz. Tavsiyede ederim bir inceleyin isterseniz.

Gönderildi : 26/11/2013 17:45

(@mustafacagricaliskan)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Maliyet olarak bakılırsa cyberoam, fortigate'den daha  ucuzdur (Aynı seviye cihazlar için).Fiyat/Performans ve tabi özellikler olarak değerlendirip; karar vermek gerekir.

Gönderildi : 26/11/2013 22:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Asında Cyberoam CR50İ bile işiniz görür Ama Bütçeniz varsa CR100İN Almanız ileri dönük bir Tasarruf olur 

Gönderildi : 17/12/2013 01:05

Sayfa 2 / 2
Paylaş: