Forum

PDF word'e çev...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PDF word'e çevirme

27 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
10.9 K Görüntüleme
(@AyhanKOSOGLU)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Selamlar ;

Sistemde hazırlanmış bir programı word excel türevinde bir ofis programına çevirmek için Able2Extract Professional 8.0 programnını, taryıcı üzerinden taranmış bir pdf dosyasını word, excel yada türevi bir ofis dosyasına ocr yönetim ile çevirmek için ABBYY FineReader 11 programını denemenizi öneririm. ikisindede karekter sorunu yaşamadım hiç.

Gönderildi : 07/11/2013 12:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Hayır. Tarama kalitesi olarak bunlar gibi ve daha kötüsü olanlarda OCR başarımı düşebilir olabilir. http://www.csulb.edu/divisions/students/dss/accessibility/web/tips/e-text/100bad03.htm

Belgenin tarandığı çözünürlük, metin okunaklılığı, pdf'e çevirildiğindeki kalitesi sonucu çok etkiler.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2013 22:10

(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hayır. Tarama kalitesi olarak bunlar gibi ve daha kötüsü olanlarda OCR başarımı düşebilir olabilir. http://www.csulb.edu/divisions/students/dss/accessibility/web/tips/e-text/100bad03.htm

Belgenin tarandığı çözünürlük, metin okunaklılığı, pdf'e çevirildiğindeki kalitesi sonucu çok etkiler.

Siz tarandıktan sonra pdf olarak kaydedildiğini düşünüyorsunuz sanırım. Ama bir Word belgesi pdf e de dönüştürülmüş olabilir bunu bilemeyiz ki.

Gönderildi : 08/11/2013 13:02

(@AyhanKOSOGLU)
Gönderiler: 112
Estimable Member

selamlar

aşağıdaki tarama sizin örneğinizin ABBYY FineReader 11 ile taranmış halidir. 

( tarama ayarları standart olarak bırakılarak tarandı )

USING MAGIC
In addition to skill, stamina and luck scor you must also determine your macic score in similar vvay.

Roll two dice. Add 6 to the number rolled and ent this total in the macic box on your Advenlure Sh

Your macic score determines hovv many Ma Spells you may use during your quest. These spe may be chosen from the list follovving this sectio After considering the spells available, enter y~J choices in the Magic Spells box on your Advenh Sheet.

İf, for example, you roll a 4 and a 3, your mag score will be 13 (i.e. 4+3+6), vvhich means you w be able to use thirteen spells during your adventu From the list of spells given below, you may choc thirteen spells as you please. Perhap>s you wor like to take three Stamina Spells, five E.S.P. Spe! and five Fire Spells -or maybe you vvould prefer o each of the twelve spells plus an extra Creatuı Copy Spell. The choice is yours.

Each time, during the adventure, that you use spell, you must cross it of i your list (even if it is n effective). İf you have taken more Ihan one of an spell, you must reduce the remainder available b one each time you use it. You vvill sometimes *

Gönderildi : 08/11/2013 13:36

(@SuleymanBican)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Az önce farkettiğim bir özelliğe göre office 2013 te de pdf dosyalarına düzenleme yapmak mümkün.

• Word belgelerinizle daha fazlasını yapın: Çevrimiçi bir video yerleştirin, PDF dosyasını açıp içeriğini düzenleyin ve resimlerle diyagramları sorunsuzca hizalayın.

daha ayrıntılı bilgi için;

http://office.microsoft.com/tr-tr/professional-academic/FX102918415.aspx?CTT=5&origin=HA102925487

Saygılarımla, 

Gönderildi : 15/11/2013 11:58

(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

office 2013 kullanmıyorum ama aklımda bulunur,teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/11/2013 20:44

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Uzunca bir süredir, "Able2Extract Professioal" ürünü kullanıyorum. Çok başarılı incelemenizi öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/11/2013 15:40

(@IBRAHIMBAYRAKTAR)
Gönderiler: 15
Active Member

acrobat pro ve abby den sonra nitro pro da karar kıldım akademik dergi işlemlerinde grafik ve tablo içerikli dokumanlarda dahi henuz bir sıkıntı yasamadım acrobat ve abby den vazgeçmemin sebebi nitronun daha detay özellikleri olması değil daha hızlı çalışmasıydı denemenizi tavsiye ederim

Gönderildi : 07/12/2013 06:24

Sayfa 2 / 2
Paylaş: