Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ parolası

34 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,488 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

aynı ağda olduğumuz bir bilgisayara ağdan bilgisayar ismine çift tıklayıp ulaşmaya çalışıyorum. dosya paylaşımı açık parola sorma kapalı ama ben her ulaşmaya çalıştığımda ağ parolası istiyor.

Gönderildi : 06/11/2013 10:45

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sisiteminiz hakkında biraz daha ayrıntı verir misiniz? Domain kurulu mu? Workgroup mu çalışıyorsunuz? Kullanılan işleitm sistemleri nedir? v.s

Gönderildi : 06/11/2013 11:17

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Domain kurulu mu? Workgroup mu çalışıyorsunuz?  derken kastettiğinizi anlayamıyorum.bir modemden switch ler yardımıyla internete bağlanıyoruz.hepsi bu.

Gönderildi : 06/11/2013 12:20

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Bilgisayarım-Sağtuş Yönet / yerel kullanıcılar, gruplar üzerinden users  guest hesabına sag tus parola belırleyı secerek parolanın boş oluşturulmasını sağlayarak işlemini yapabilirsin

Gönderildi : 06/11/2013 12:36

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarım-Sağtuş Yönet  ' te yerel kullanıcılar diye bir seçenek yok

Gönderildi : 06/11/2013 13:05

(@kerimcanturk)
Gönderiler: 91
Üye

Sistem araçları altında yerel kullanıcılar var

Gönderildi : 06/11/2013 19:09

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

farklı yere bakıyor olamam.Sistem araçları altında görev zamanlayıcı , olay görüntüleyicisi , paylaşılan klasörler , performans , aygıt yöneticisi var sadece .

Gönderildi : 06/11/2013 21:29

(@SuleymanBican)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Merhaba

aynı ağda olduğumuz bir bilgisayara ağdan bilgisayar ismine çift tıklayıp ulaşmaya çalışıyorum. dosya paylaşımı açık parola sorma kapalı ama ben her ulaşmaya çalıştığımda ağ parolası istiyor.

Eğer bir domain ortamıysa hedefe ulaşmak istediğinizde parola soruluyorsa yüksek bir ihtimal local user acount ile oturum açmışsınızdır.

Ağ yapısında tanımlı ya da hedef bilgisayardaki klasörde tanımlı kullanıcı değilseniz ağ parolası istemesi doğal.

Eğer bu parolayı girerken kaydetme onayı vermezseniz   -yanlış hatırlamıyorsam  sonraki erişimlerde hatırlanması için ilk erişimde parola yazılırken bir geçerlilik check box kutucuğu var bu kutucuğu check etmezseniz- her defasında istemesi de doğal. 

Sorun bu değil ise kullandığınız ağ yapısını daha net açıklamanız gerek.

Kapalı devre ağlar dışında genelde tüm ağ yapıları switch ve modem içerir.

Domain sistemi varmı ya da bir workgroup varmı  eğer bunları daha açık belirtirseniz daha çözüm odaklı bir cevaba ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Gönderildi : 07/11/2013 01:45

(@ZaferDOSEME)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Her iki bilgisayarın işletim sistemi nedîr ayrıca bu bilgisayarlar bir (sunucu) ya server a bağlı olarakmı çalışıyor ? Bu önemli 

Gönderildi : 07/11/2013 03:10

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

İkisi de Windows 7 ve herhangi bir server a bağlı değiller

Gönderildi : 07/11/2013 10:45

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Eğer bir domain ortamıysa hedefe ulaşmak istediğinizde parola soruluyorsa yüksek bir ihtimal local user acount ile oturum açmışsınızdır.

Ağ yapısında tanımlı ya da hedef bilgisayardaki klasörde tanımlı kullanıcı değilseniz ağ parolası istemesi doğal.

Eğer bu parolayı girerken kaydetme onayı vermezseniz   -yanlış hatırlamıyorsam  sonraki erişimlerde hatırlanması için ilk erişimde parola yazılırken bir geçerlilik check box kutucuğu var bu kutucuğu check etmezseniz- her defasında istemesi de doğal. 

Sorun bu değil ise kullandığınız ağ yapısını daha net açıklamanız gerek.

Kapalı devre ağlar dışında genelde tüm ağ yapıları switch ve modem içerir.

Domain sistemi varmı ya da bir workgroup varmı  eğer bunları daha açık belirtirseniz daha çözüm odaklı bir cevaba ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Domain sistemi varmı ya da bir workgroup varmı sorusunu birkaç msj önce bir arkadaş daha sormuş.network terimlerine yabancıyım ne demek istediğinizi açarsanız ben de daha açıklayıcı cevap verebilirim.

Gönderildi : 07/11/2013 10:49

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Home mu Pro mu bu win 7 ler?

Gönderildi : 07/11/2013 11:10

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Home mu Pro mu bu win 7 ler?

ulaşmaya çalıştığım ultimate benim home basic

Gönderildi : 07/11/2013 11:49

(@kerimcanturk)
Gönderiler: 91
Üye

Home basic kadar berbat bir işletim sistemi yok otomatik server tarafından kısıtlanmışsınız büyük ihtimal ondan gözükmüyor işletim sistemini değiştirin hiç uğraşmayın

Gönderildi : 07/11/2013 15:51

(@ZaferDOSEME)
Eminent Member

Eğer güvenlik önemli değil zaten kendi ağımda çalışıyorum ve internetten gelen olası bir saldırıda kaybım olmaz diyorsanız adımlar şunlar ultimate kurulu bilgisayarda bilgisayarıma sağ tıklatın sonra yönet sekmesine gelin ardından gelen pencerede sol menüde yerel kullanıcılar ve guruplar sekmesini genişletin sonrada kullanıcılar sekmesini genişletin guest hesabına çift tıklayın ardından üyelik sekmesine tıklayın ve ekle butonuna tıklayın yeni bir pencere açılacaktır burada gelişmiş butonu ardından şimdi bul butonunu tıklayın son olarak bir liste gelecek orada administrator yazan satırı seçip tamama tıklayın ve açmış oldugunuz tüm sayfalarda tamam butonunu kullanarak kapatın bilgisayarınızı restart edin ve ağdan home olan bilgisayarınızla ultimate olan bilgisayarınızdaki paylaştıgınız klasöre girmek isteyin sorununuz bu adımlarla çözülecektir ama unutmayın önemli bu şekilde misafir hesabını en yetkili ikinci kişi haline getiriyorsunuz güvenli olmayacaktır ama geçici olarak çözüm arıyorsanız bir deneyin derim

Gönderildi : 08/11/2013 02:08

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Eğer güvenlik önemli değil zaten kendi ağımda çalışıyorum ve internetten gelen olası bir saldırıda kaybım olmaz diyorsanız adımlar şunlar ultimate kurulu bilgisayarda bilgisayarıma sağ tıklatın sonra yönet sekmesine gelin ardından gelen pencerede sol menüde yerel kullanıcılar ve guruplar sekmesini genişletin sonrada kullanıcılar sekmesini genişletin guest hesabına çift tıklayın ardından üyelik sekmesine tıklayın ve ekle butonuna tıklayın yeni bir pencere açılacaktır burada gelişmiş butonu ardından şimdi bul butonunu tıklayın son olarak bir liste gelecek orada administrator yazan satırı seçip tamama tıklayın ve açmış oldugunuz tüm sayfalarda tamam butonunu kullanarak kapatın bilgisayarınızı restart edin ve ağdan home olan bilgisayarınızla ultimate olan bilgisayarınızdaki paylaştıgınız klasöre girmek isteyin sorununuz bu adımlarla çözülecektir ama unutmayın önemli bu şekilde misafir hesabını en yetkili ikinci kişi haline getiriyorsunuz güvenli olmayacaktır ama geçici olarak çözüm arıyorsanız bir deneyin derim

bunu yaptıktan sonra da ağ parolası istemeye devam etti maalesef.diğer bir merak ettiğim de , işletim sistemim home basic diye mi bilgisayarıma sağ tıklatıp yönet sekmesine gelince gelen pencerede sol menüde yerel kullanıcılar ve guruplar sekmesini yok?

Gönderildi : 08/11/2013 10:45

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Windows 7 Starter
• 32-bit işletim sistemi desteği
• Ev Grubuna bağlanma
• Windows Internet Explorer 8
• Windows Media Player 12

Windows 7 Home Basic
• 32-bit, 64-bit işletim sistemi desteği
• Ev Grubu (Bağlanma)
• Windows Internet Explorer 8
• Windows Media Player 12
• Masaüstü Pencere Yöneticisi
• Windows Mobility Merkezi
• Windows Aero (Kısmi)

Windows 7 Home Premium
• Windows Aero’ya tam destek
• Ev Grubu (Oluşturma & Bağlanma)
• Çoklu Dokunuş
• Premium Oyunlar
• Windows Media Merkezi

Windows 7 Professional
• Windows Server Alan Desteği
• Uzak Masaüstü Server desteği
• Yerel Yazdırma Farkındalığı
• Şifrelenmiş Dosya Sistemi
• Sunum modu

Windows 7 Ultimate / Windows 7 Enterprise
• AppLocker
• BitLocker Sürücü Şifreleme
• BranchCache Dağıtılmış Bellek
• DirectAccess
• Çok Dilli Kullanıcı Arayüzü
• Sanal Hard Disk Önyüklemesi

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/products/compare#T1=tab01

Gönderildi : 08/11/2013 11:12

(@ZaferDOSEME)
Eminent Member

Evet ne yazıkki win 7 proversiyonun altında tarif ettiğim yolu bulamazssınız

Gönderildi : 09/11/2013 03:38

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Windows 7 ultimate olan başka bir bilgisayara erişebiliyorum ama aynı işletim sistemli diğer birine bir türlü ulaşamıyorum.aynı ağda bu bilgisayarlar.neden birine ulaşabilirken diğerine ulaşamıyorum?

Gönderildi : 20/11/2013 10:56

Sayfa 1 / 2
Paylaş: