Forum

Internet Explorer v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Internet Explorer ve Proxy Ayarları

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
296 Görüntüleme
(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Windows 7 İşletim sistemi ve İnternet Explorer 10 yüklü bir bilgisayarda kullandığımız Web Filtreleme uygulaması için proxy ayarı girmemiz gerekiyor. Explorer da ayarları yapıp programı kapatıp açtığımızda yapılan ayarların kalıcı olduğunu görüyorum. Fakat çalışması gereken filtreleme çalışmıyordu. Uzun süren uğraşlarım sonucunda Registry'de ayarların olduğu

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings] yolundaki 

"ProxyEnable"=dword:00000001 ayarının Eplorer açılırken 0 değerine döndüğünü fark ettim. Normalde bu değer proxy kullanılacağı için 1 olması gerekiyor. Problemin neden kaynaklandığını anlayamadım. Virus yada trojan olabilir mi? Explorer'ı sıfırlamam da bir işe yaramadı. Proxy sunucusuna telnet çekebiliyorum. Böyle bir problem ile karşılaşıp çözüm yolu bulabilenlerden yardım rica ederim.

Gönderildi : 29/07/2013 18:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

OS bazlı bir sorun gibi, yeni kurulum yapabilirsiniz. Yada daha kısa olarak aynı makinede başka bir kullanıcı ile logon olup deneyin, eğer sorun düzeliyor ise profil bazlıdır, o kullanıcı profilini siliniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/07/2013 13:00

Paylaş: