Forum

Windows 8 almalımıy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8 almalımıyım

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@DamlaTOPRAK)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Yeni açılcak olan ofisimiz için pc almamız gerekiyor şimdi inceliyorum fakat windows7 pro bulamadım  bütün pcler windows8 olmuş sizce windows8 alsam Uzak ağ sisteminde çalışırken  sorun yaşarlar mı ve muhasebe programı olarak kullandığımız tigerın çalışması ile sıkıntı olurmu ve nokta vurşlu yazcılarını kullanabilirler mi ? Fikirlernize ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz 🙁

Gönderildi : 18/04/2013 21:18

(@denizayar)
Gönderiler: 188
Reputable Member

Merhabalar,

Bence windows7 alın makineleri freedos alıp üzerinde windows7 kurabilirsiniz. Nedenini sorarsanız Windows8 daha emekleme aşamasında evet çok başarılı bir işletim sistemi ama 1 yıl geçmesi gerekiyor.

Gönderildi : 18/04/2013 22:13

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba Windows 8 i gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aklınıza takılan soru ve sorunları Cozumpark forumlarına yazabilirsiniz 

Gönderildi : 19/04/2013 12:53

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhabalar

Yeni açılcak olan ofisimiz için pc almamız gerekiyor şimdi inceliyorum fakat windows7 pro bulamadım  bütün pcler windows8 olmuş sizce windows8 alsam Uzak ağ sisteminde çalışırken  sorun yaşarlar mı ve muhasebe programı olarak kullandığımız tigerın çalışması ile sıkıntı olurmu ve nokta vurşlu yazcılarını kullanabilirler mi ? Fikirlernize ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz 🙁

Merhaba;

Muhasebe programınızı satın almış olduğunuz firmayla görüşerek programın Windows 8 Pro desteğinin olup olmadığı konusunda bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Nokta vuruşlu yazıcılarınızın markası nedir? Web sitesine girip driver larının Windows 8 desteği varmı onları kontrol etmelisiniz. Eğer varsa zaten sorun olmayacaktır.

Diğer işlemleriniz için Windows 8 Size zorluk çıkartmayacaktır.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 19/04/2013 13:34

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

En önemlisi kullanıcılarınız Windows 8 e alışabilecek mi bunu analiz edin. Sonra dakika başı o nerde bu nerde, bilgisayarı kapatamıyorum, şuraya giremiyorum diye sizi aramasınlar. Kurulum yaptıktan sonra kullanıcılarınıza kısa bir kullanım eğitimi vermeniz gerekebilir. 

Gönderildi : 19/04/2013 13:42

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

En önemlisi kullanıcılarınız Windows 8 e alışabilecek mi bunu analiz edin. Sonra dakika başı o nerde bu nerde, bilgisayarı kapatamıyorum, şuraya giremiyorum diye sizi aramasınlar. Kurulum yaptıktan sonra kullanıcılarınıza kısa bir kullanım eğitimi vermeniz gerekebilir. 

Mesela Benim Başıma böyle bir durum geldi 🙂

Benim eğitim verme gibi bir şansım olmadığından bilgisayarlarına ufak bir yazılım yükleyerek başlat menüsü yaptım ve şuanda (çok şükür) sıkıntı çıkartmıyorlar 😀

http://yadi.sk/d/0bx376Of4AY-1

Kullandığım dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 19/04/2013 13:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Windows8 'de kritik uygulamalarınız ciazlarınız v.s. varsa ve çalışma konusunda sıkıntı yapmıyor ise geçmenizde sıkıntı yok. Ben iş yerimde 10 civarında makinada kullanıyorum ve sorun yok. Bazı kullanıcıların printer driveri ve kritik uygulamalarından dolayı geçiş sağlayamıyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/04/2013 13:58

(@DamlaTOPRAK)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Tşk ederim haklısınız birde şube şehir dışında yer alıcak sürekli onlarla uğraşmam zaman alıcak windows 8 kullanm açısından biraz zorlayıcı gbi görünüyor 🙁

Gönderildi : 19/04/2013 15:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

🙂 Taktir sizin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/04/2013 16:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geçenlerde  bir makale okurken updte iel Windows 8.1 tarzı ile start çubuğunun geleceği yazılmıştı. Linki bulmaya çalıştım şimdi ama bulamadım. Bakalım başlat çubuğu gelebilir.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 01/05/2013 18:07

Paylaş: