Forum

Alan Adı Yönle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Alan Adı Yönlendirilmesi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
323 Görüntüleme
(@SemihBAYRAKTAR)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Almış olduğum alan adını kendi dış ip me yönlendirmek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

teşekkürler

Gönderildi : 15/04/2013 00:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Alan Adınızı hangi firma'dan tescil ettirdiniz. ?

1. Yol eğer isimtescil,ihs veya Alan Adı aldığınızda ücretsiz dns hosting hizmeti veriyorsalar Host A Kaydınızı dış ip adresinize yönlendirebilirsiniz.

2.Yol Alan Adı yönetim panelin'den 2 adet nameserver olusturunuz. ns1.alanadiniz.com,ns2.alanadiniz.com ip olarak dış ip adresinizi yazın. Daha sonra alan adı dns değiştirme bölümüne girip açmış olduğunuz nameserver adreslerini yazıp yönlendirebilirsiniz.

Gönderildi : 15/04/2013 01:47

(@SemihBAYRAKTAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Samet bey öncelikle teşekkür ederim;
dediniz işlemleri gerçekleştirdim... İşlemlerin geçerli olması için ne kadar süre geçmesi gerekiyor...

Gönderildi : 15/04/2013 02:24

(@cozumpark)

Genel'de 15-20 dakika içersinde aktif oluyor Maximum 12-48 saat sürebilme ihtimali olabilir. intodns.com/alanadiniz.com seklinde dnsleriniz hakkında raporlama alıp hatalı biryer varsa görebilirsiniz.

Gönderildi : 15/04/2013 03:07

(@cozumpark)

Bu arada hangi yolu tercih ettiniz ?

Gönderildi : 15/04/2013 03:14

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

eğer işlem başarılı ise başka bir bilgisayardan deneme yaptığınızda yada ipconfig /flushdns yaparak dns cache belleğini temizleyerek değişiklikleri görebilirsiniz.

Gönderildi : 15/04/2013 10:44

(@SemihBAYRAKTAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam ilk dediğiniz yolu denedim alan adını aldığım firma destek vermedi, ikinci yolu denedim. iki saat sonra localim de kurduğum server çöktü  .... 
Bugün Tekrar baştan kuruyorum hocam işlerimi baştan gerçekleştirip kontrolleri gerçekleştireceğim.
Teşekkürler

Gönderildi : 15/04/2013 17:40

Paylaş: