Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

server donanım

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
297 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

uzak bir yerde server var bu serverda pci slotu boş varmı bunu nasıl bulabilirim. server ibm

Gönderildi : 12/04/2013 12:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Belarc Advisor veya everest ultimate ile bakabilirsiniz. Kurmadan everest ultimate yazılımını partable olarak indirip çalıştırabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/04/2013 14:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

everest ultimate yazılımını kurdum hangi menuden pci slot boçmu dolumu görebiliyorum tam anlıyamadım yardım edermisin

Merhaba,
Belarc Advisor veya everest ultimate ile bakabilirsiniz. Kurmadan everest ultimate yazılımını partable olarak indirip çalıştırabilirsiniz.

Gönderildi : 12/04/2013 18:52

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4352
Co-Helper

Sunucu tam alt model kodu veya service tag'ından sunucu ayrıntılı konfigürasyonunu bulursun, üzerinde hangi pci, pci-x kartlar bulunuyor (raid controller, vga, hba gibi) görürsün ve support dökümantasyonundan kaç adet slota sahip olduğunu da görürsün ve yukarıda bahsedilen donanım ile slot bilgisini doğrularsın bu kadar. Everest pci köprülerinin sayısını gösterir çoğunlukla, mevcut kartları görüyorsa özelliklerinden hangi veri yolu, slotu kullandığı yazar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/04/2013 19:08

Paylaş: