Forum

Kurs Projem hakkınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurs Projem hakkında yardım, fikir arıyorum.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
309 Görüntüleme
(@ridvandeniz)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Bu benim yeni üyeliğim. Daha önceki "rado" kullanıcı adım ile olan üyeliğim kaldırılmış galiba. 

Sorum şu. Benim bir proje ödevim var. 

Biz 4 kişilik bir ekibiz. Bir araba sigorta firması var. bu sigorta firması internet web sayfası tasarlıyacak ve tasarlatmak için bizi seçmiş.

Bütçemiz 135.000 pound. Normalde car insurance servisi 35 bilgisayarlık bir ofisten çalışmakta. 

işte bizim tasarlamamız gereken platform gibi şeyler.

şimdi bizim bölümde ( business and information system projects managements ) tek bilgisayar alt yapısına sahip öğrenci benim. bu master programı. kurs hocamızla konuştum, diğerleri ile tartışmalısın dedi. 

ben şunda karar kıldım.

Web sitesi :

Sistem ve Kullanıcı gereksinimlerinin belirlenmesi. 

Fonksiyonel ve Non-fonksiyonel işlemlerin belirlenmesi.  

Platform seçimi.

Güvenlik seçimi

Risk Değerlendirmeleri

Milestone ve Görevler.

şimdi biz platform, güvenlik kısmında takıldık.

sebebi diğer arkadaşların bilgisayar mühendislik mezunun olmamaları.

Benim de aklıma buraya danışmak geldi. Ben platform olarak , bütçe yapılandırmasını da göz önüne aldığımda, Java tabanlı bir web tabanlı sistem düşündüm.  

Düşündüğüm sistem şu. Müşteriler, firma sitesini görebilirler. sisteme kayıt olup, log in olabilirler, bilgilerini ve durumlarını listeleyebilirler. ama herhangi bir veri değişimi yapamazlar. bunun için müşteri her daim , call center'ı aramalı. Call center'da çalışanlar web sitesi üzerinden dataya erişebilirler, müşteri bilgilerini değiştirebilir, silebilir veya güncelleyebilirler.

Bu sebepten ben call officete herhangi bir windows application yazılımına para harcanmasını doğru bulmadım. bu işi direkt web sitesi üzerinden yapabilirler. Bu yüzden sistem Java ile kodlanmış olacak. JVM olan her ortamda çalışacağı için call officeteki bilgisayarlara linux sistem kurmak yeterli olacaktır. bu da kazanç demek.

ama şu var, siteyi kullanacak her müşterinin makinasında java VM olmayabilir. kullanıcı yükleyene dek çalışmaz sistem. ama şu var JSP lerde bu gerekmiyordu yalnış hatırlamıyorsam.

Şimdi sormak istediğim konu, bu işi hangi cloud sistemi ile çözebilirim ? 

Bildiğiniz cloud sistem sağlayıcıları var mı bu işi yapan ( Türk firması olmayacak, ingiliz veya amerikan/kanada) , ayrıca java da ısrar etmem ne kadar doğru ? siz olsanız ne yapardınız ?

ayrıca krokilendirdiğim sistemi yorumlar mısınız ? eksikleri veya "ben olsam" dediğiniz yönleri var mı ?

teşekkürler.  

Gönderildi : 06/03/2013 21:28

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Justhost'u araştırabilirsiniz.

Gönderildi : 04/04/2013 14:03

Paylaş: