Forum

Vistor NAS-31 yapıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vistor NAS-31 yapılandırması!

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@SezerTahmaz)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,uzun süredir sitenizin mudavimiyim sonunda sitenize üye oldum.Bir sorunum var ve siz değerli ustalardan yardım talep ediyorum;

Vistor NAS-31 model bir cihazım var bu üründe WEB ve FTP özellikleri mevcut.Local ağımdan cihaza ulaşım sağlayabiliyorum ama dış ağdan malesef sağlayamadım.

Nas cihazdaki WEB ve ftp klasörlerini paylaşıma açtım ,modemin Nat ayarlarında örnek: Nas cihazımın 192.168.1.199  olan ip sini 80 portuna ve 21. porta yönlendirdim ama dediğim gibi dış erişim sağlayamadım.modemde farklı bir ayar yapmam gerekiyormu?

yardımlarınızı rica ediyorum. 

Gönderildi : 31/01/2013 17:19

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Anladığım kadarıyla siz iç ip adresini yönlendirmişşiniz. Modemin dış bacağındaki ip adresinizi sabitlediniz mi öncelikli olarak onu sormam lazım. Eğer sabitlediyseniz ve a.b.c.d ise modeme girip a.b.c.d ye gelen ftp ve http isteklerini cihazın lokal ip adresine yönlendirmelisiniz.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 31/01/2013 23:30

(@SezerTahmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam inanın anlamadım ne demek istediğinizi.Kastettiğiniz sabit ip ise hayır sabit ip almadım! yani cihazın web tarafını görüntüleyebilirsem neler yapıcam daha ama başaramadım.Bana biraz daha açıklayıcı şekilde yol gösterirseniz sevinirim.

real ip adresimden örnek :88.xxx.xxx.x:80 gibi bağlanmayı deniyorum olmuyor.Firma yetkilisinden aldığım ufak bir yardım şuydu admin portu ve web server portu aynıdır birisini değiştirmeniz lazım demişti,netekim yaptım ama sonuç aynı. 

Gönderildi : 01/02/2013 14:19

(@SezerTahmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

Tamamdır teşekkür ederim hocam yaptım.(Sanırım) kastettiğiniz sabit ip'di geçici olarak no-ip.com dan sabit ip alarak ulaşmayı başardım,alakanız için teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/02/2013 18:20

Paylaş: