Forum

şirket bilgisayarla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

şirket bilgisayarlarında standart kurulması gereken uygulamalar.

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
630 Görüntüleme
(@sayidibattal)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

yaklaşık olarak 50-100 arasında bilgisayar kurmam gerekiyor.ve bu bilgisayarların içerisinde belli başlı uygulamalar kurmam lazım.örnek olarak bi kurulum imajı oluşturucam ve  bu imajla bütün pcleri kurucam. ama ilk olarak  imajı oluşturmadan önce bütün bilgisayarlarda kurmam gereken uygulamaları belirlemem lazım. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

benim aklımda olan uygulamalar şunlar; office,adobe reader, flash player, java,codec.

Sizinde eklesen iyi olur dediğiniz uygulamalar varsa duruma göre eklicem. fikir olması açısından yardım ederseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/11/2012 13:26

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Bilgisayarın hangi amaca yönelik kullanılacağına göre değişir bu ihtiyaç ama benim aklıma gelenler sizin yazdıklarınıza ek olarak Winrar ve Antivirüs programı.

Gönderildi : 06/11/2012 13:33

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarın hangi amaca yönelik kullanılacağına göre değişir bu ihtiyaç ama benim aklıma gelenler sizin yazdıklarınıza ek olarak Winrar ve Antivirüs programı.
teşekkürler. 

Gönderildi : 06/11/2012 13:40

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Belki standart gördüğünüz için yazılmamış olabilir. Windows güncellemerini yapmış olmanız, netframework versiyonlarını kurmuş olmanız, varsa yazıları tanımlamış olmanız. media player gibi temel windows uygulamalarının güncel versiyonlarını kullanmanız. eğer lisanslı bir antivirüs kullanılmayacaksa MS security essential kurabilirsiniz. Sıkıştırılmış dosyalar için 7-zip kullanılabilir. Bunun dışında google üzerinde araştırmak farklı fikirler verebilir. Hatta bir tanesini kurup bir iki saat aktif kullandığınızda genel eksiklerini fark edebilirsiniz sanırım. Tüm bunların haricinde amaca yönelik bir planlama olması gerektiği konusunda Istanbullu'ya katılıyorum.

Gönderildi : 06/11/2012 14:19

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Belki standart gördüğünüz için yazılmamış olabilir. Windows güncellemerini yapmış olmanız, netframework versiyonlarını kurmuş olmanız, varsa yazıları tanımlamış olmanız. media player gibi temel windows uygulamalarının güncel versiyonlarını kullanmanız. eğer lisanslı bir antivirüs kullanılmayacaksa MS security essential kurabilirsiniz. Sıkıştırılmış dosyalar için 7-zip kullanılabilir. Bunun dışında google üzerinde araştırmak farklı fikirler verebilir. Hatta bir tanesini kurup bir iki saat aktif kullandığınızda genel eksiklerini fark edebilirsiniz sanırım. Tüm bunların haricinde amaca yönelik bir planlama olması gerektiği konusunda Istanbullu'ya katılıyorum.
lisanslı antivirüs uygulamısı kullanıcaz fakat 2 uygulama arasında gidip geliyoruz mcafee ve kaspersky.henüz daha karar verebilmiş değiliz. konu açılmışken hangisini önerirsiniz?

Gönderildi : 06/11/2012 14:28

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba windows bazı özelliklerini  kullanıcılar tarafından kullanılmasınız ıstemeyebılırsınız oyunlar gibi onlarıda kaldırmayı unutmayınız 

Antivirüs yazılımı konusuna gelince farklı alternatiflere yönelmeniz daha iyi olacaktır hem fiyat hem performans açısından Avira Eset ve Kaspersky demo talebınde bulunun ve test edın sıstemınızde hangisi başarılı olursa onu tercih ediniz

Gönderildi : 06/11/2012 14:36

(@DoganYildiz)
Trusted Member

Antivirüs konusunda server yönetimli mi yoksa client bazlımı bir çözüm arayacaksınız bunu belirtirseniz bu konularda pratiği daha iyi olanlardan daha iyi bir cevap alıyor olabilirsiniz. Demo tavsiyelerine bende katılıyorum. Ancak hangi antivirüs sorusuna ihtiyacınıza cevap verebilen diyerek araştırmanızı tavsiye etmek durumundayım.

Gönderildi : 06/11/2012 16:37

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Antivirüs konusunda server yönetimli mi yoksa client bazlımı bir çözüm arayacaksınız bunu belirtirseniz bu konularda pratiği daha iyi olanlardan daha iyi bir cevap alıyor olabilirsiniz. Demo tavsiyelerine bende katılıyorum. Ancak hangi antivirüs sorusuna ihtiyacınıza cevap verebilen diyerek araştırmanızı tavsiye etmek durumundayım.
Merhaba Şuan Yapım aşamasında olduğumuz için henüz karar vermiş değiliz. ve virüs uygulamalarıyla ilgili olarak pek bilgiye sahip değilim. 100 ila 200 pc nin olacağı bir sistemde hangi şekil daha sağlıklı olur? server yönetimlimi yoksa client bazlımı?

Gönderildi : 06/11/2012 17:53

(@DoganYildiz)
Trusted Member

100-200 yapılı bir noktada server yönetimi hem güvenlik açısından hem de clientların kontrolünü elde tutmak adına daha başarılı bir çalışma olur. Bu konuda daha uzman olan arkadaşlar sizin aklınızdaki gibi bir profil çizecektir diye düşünüyorum. hatta formu değerlendirelenlerin sadece antivirüs ile sınırlı değil diğer aşamalarıda belirtmesinde ya da böyle bir konunun ele alındığı bağlantıyı paylaşıyor olması daha sağlıklı olacaktır.

Gönderildi : 06/11/2012 17:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

imajı alınacak bir bilgisayara antivirus kurmam ben şahsen

imaj attıktan sonra son halinin otomatik olarak kurulacağı bir yapı daha mantıklı bence 

Gönderildi : 06/11/2012 18:30

(@sayidibattal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/11/2012 19:34

(@DoganYildiz)
Trusted Member

Server yapisi kullanilacaksa dediginiz dogru server client iliskisi ile dagitim ve yonetim kolay aksi taktirde neden olmasin?

Not : Aksinin dusunulmesinin pek olumlu olmayacagina katiliyorum o ayri bir konu///

Gönderildi : 06/11/2012 22:18

(@HikmetAkbas)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Adobe flash player .NET Framework gibi eklentileri unutma derim. Video uygulamalarıda olacaksa K-Lite codec pack de yararlı olacaktır.

Kolay Gelsin.. 

Gönderildi : 10/12/2012 19:45

Paylaş: