Forum

yedekleme unitesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

yedekleme unitesi

12 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

5 pc li ad yapısı olmayan bir ortamda bir adet nas cihazı bulunmakta. kullanıcıların yedekleri nas cihazında bulunuyordu. nas cihazımız arızalandığından dolayı yeni bir çözüm aıyoruz. ne gibi depolama ürünleri önerebilirsiniz. 5 pc ad yok kullanıcılar evraklarını ortak klasore atıyor kendi pc uzeirnde bulundurmuyor su an yapı bu

Gönderildi : 30/10/2012 16:48

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Ortak paylasim klasorunun oldugu client'a external hdd baglayip, scheduler yardimiyla bir job olusturabilirsin, gunluk/saatlik vs. yedekleri external hdd ye kopyalar. Bir nevi yedekleme yapabilirsiniz.

Gönderildi : 30/10/2012 16:54

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

QNAP ürünlerini düşünebilirsiniz.

Gönderildi : 30/10/2012 17:03

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Ben soruyu biraz yanlis anlamisim, NAS harici bir yontem ariyorsunuz sandim.

Ufuk Bey'e katiliyorum QNAP gayet basarili bir NAS ureticisidir, bende QNAP Ts-459 pro II kullaniyorum agimda.

Gönderildi : 30/10/2012 18:10

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba Ufuk beyin dediği gibi Qnap kullanabilirsiniz. Bende yapım içerisinde ts-419p modelini kullanıyorum Baya geniş özelikleri var. Raid 0,1,5,6,10 konfigürasyonları yapabilirsiniz. Ayrıca Paylaşım verdiğiniz klasörlere yetki verdiğiniz IP adrsleri haricinde bağlantı sağlanamamakta. 

Buradan diğer özelliklerine de göz atabilirsiniz. 

http://www.donanimhaber.com/ag-urunleri/haberleri/QNAP-TS419P-ii-NAS-Hepsi-bir-arada-ag-depolama-cozumu-video-inceleme.htm  

Gönderildi : 30/10/2012 18:59

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

NAS olarak Synology cihazlarını öneririm eğer kendiniz harici HDD leri bağlayarak bir diske bağlamak istiyorsanız http://www.starwindsoftware.com/iscsi-initiator  bedava olan starwind yazılımı ile biraz uğraştıktan sonra yapabilirsiniz.

Gönderildi : 30/10/2012 19:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Synology 1 hafta önce elime ulaştı test ediyorum şu anda cihaz çok güzel özellikler barındırıyor denemenizde yarar var diye düşünüyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/10/2012 20:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

soruyu sanırım ben yanlış sordum. ortamda bir tane nas var herkez ulaşıyor. kullanıcılar dosyalarını buraya atmış ve oradan ortak kullanıyorlar şimdi bu nas arızalandı. yani dokumanlar gitti başka yedek yok. 5 pc li bir yere nas cihazı alacağız ama ileride bundada bir sorun olursa aynı şey olacak sizin önerebileceğiniz. yedeğin yedeği nasıl olur 

Gönderildi : 30/10/2012 20:46

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

NAS olarak Qnap alacak iseniz aynı üründen 2 adet alıp ürün içerisindeki yedekleme özelliğinini (replikasyon) kullanarak belli zaman aralıklarında canlı durumdaki ürün üzerindeki dataları diğer ürün üzerine otomatik olarak yedekleme ayarlarını yaptırarak data kaybını en aza indirebilirsiniz. Canlı bozulursa diğerini devreye alırsınız.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2012 22:59

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Synology içinde aynı recep beyin dediği gibi 2 ürün alarak replikasyon mantığıyla belli aralıklarla yedeğin yedeğini oluşturabilirsiniz. Synology ya da Qnap  alırsanız uzun ömürlü disk diye birşey varmış ben aldıktan sonra söylediler. disklerinizi bu şekilde seçmenizi öneriyorum. bu konuda ekip üyelerimizden ertan beyle temasa geçebilirsiniz ya da synolgy nin türkiye sayfasında çok iyi bir şekilde teknik destek verilmektedir. 

Gönderildi : 31/10/2012 11:13

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

iomega cihazlar qnapa göre daha ucuz ve özelliklerini karşılaştırdığınız zaman işlemci ve ram açısından daha üstün olabiliyorlar. incelemenizi öneririm.

Gönderildi : 31/10/2012 13:29

(@HikmetAkbas)
Gönderiler: 25
Eminent Member

5 Kullanıcı için Qnap TS-212 alıp 2 diski Raid-1 yap derim bence. TS-212 de ISCSI servisini de kullanarak bilgisayarlara local disk gibi tanıtıp istediğin yedekleme ve ortak klasor senaryosunuda kullanbilirsin.

Max maliyetin 450-500 USD + KDV yi geçmez.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 10/12/2012 20:05

Paylaş: