Forum

Windows 7 Dosya Pay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Dosya Paylaşım'da Hata

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@KeremSugle)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba sistemimde bulunan pc lerden birine win7 pro yükleyip üzerine bir kaç dosya ve yazıcı paylaşıma açtım.Bir kaç gündür sorunsuz çalışırken bugün windows Xp clientlerde paylaşım dosyalarına ulaşılamama sorunu oluşmaya başladı.

Xp'lerde bu sorun olduğu sırada windows 7 diğer clientler sorunsuz şekilde paylaştıgım dosyalara ulaşabiliyor.

Aynı zamanda ben uzakmasaüstü ile bilgisayara bağlanabiliyorum ve ping atabiliyorum.Paylaşım yaptığım bilgisayar ağdaki xp yada 7 diğer herkeze bağlanıyor ama ona kimse bağlanamıyor.

Log'lardan baktığımda Sistem'de " Sunucu, sistem sayfalı olmayan bellek havuzunun yapılandırılmış en büyük boyut sınırına ulaştığından, havuzdan bir bölüm daha ayıramadı." şeklinde bir hata görüyorum ama konu ile ilgili net bi çözüm nette bulamadım.

Bu konuda bilgisii olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Gönderildi : 06/03/2012 20:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bellek yetmiyor olabilir.

sistemde virüs olabilir.

çalışan programlar yada zamanlı tasklarınız kısır döngüye girmiş olabilir.

vs.vs

sorın bellek yönetimiyle alakalı bu da bir şekilde paylaşım servisini durduruyor olabilir.

Gönderildi : 06/03/2012 22:39

(@KeremSugle)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bellek yetmiyor olabilir.

sistemde virüs olabilir.

çalışan programlar yada zamanlı tasklarınız kısır döngüye girmiş olabilir.

vs.vs

sorın bellek yönetimiyle alakalı bu da bir şekilde paylaşım servisini durduruyor olabilir.

Merhaba öncelikle cevap  için teşekkürler.

Bellek yetersizliği durumu için sistem kaynaklarını vs kontrol ettim kaynaklardan kullanım yok zaten pc yenı kuruldu dolayısı ile üzerinde çalışan çok az uygulama mevcut.Virus için kontrolde bulundum ama oda temiz çıktı.Servisi neden durdugunu ve nasıl çözeceğimi bulmaya çalışıyorum ama şuana kadar pek başarılı olamadım.

Gönderildi : 06/03/2012 23:17

(@KeremSugle)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilcek fikri olan kimse yok mu bu konuda..

Gönderildi : 07/03/2012 21:14

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

System Properties altinda Advanced Options da virtual memory ne kadar ayrilmis durumda ?

Gönderildi : 07/03/2012 21:19

(@KeremSugle)
Trusted Member
Konu başlatıcı

5053 mb ayırmış durumda

Gönderildi : 07/03/2012 21:25

Paylaş: