Forum

Hosting firmasından...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hosting firmasından bağımsız NS,PTR kayıtlarının değiştirilmesi.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@FiratDONMEZ)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Elimde olan eski bir domainadı var fakat bu domiain adresini satın aldığım hosting firması şuanda iflas etmiş.Bu firmadan bağımsız olarak NS,PTR..vs kayıtlarımı nasıl değiştirebilirim. Bu adresi evimdeki sunucuya ekleyerek yayın yapmak istiyorum.. Aslında düşündüğümde bu işin olmaması gerekiyor yani bu durumda herkez bir başkasının domain adını değiştirebilir fakat diğer yandan da benim ki gibi bir senaryoda birşeyler yapılabilmeli. (

Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 28/01/2012 22:39

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Alan adları konusunda Türkiyede yetkili ODTÜ diye biliyorum. Eğer bu domain adının size ait olduğunu ispatlayabiliyorsanız istediğiniz değişiklikleri yapabiliyor olmalısınız. Bir hosting firmasıyla görüşebilirseniz, sonuçta istediğiniz kayıtları yeni bir hostng firmasına aktaracaksınız. Sponsorlarımızdan Sadecehosting ile bir görüşün isterseniz.

https://www.nic.tr/index.php?PHPSESSID=13277728457818866144991720&USRACTN=STATICHTML&PAGE=about_corpident

https://www.nic.tr/forms/politikalar.pdf?PHPSESSID=13277728457818866144991720

Bir kişi ya da kuruluş adına kaydı daha önceden yaptırılmış alan adı üzerinde

değişiklik yapma yetkisi, yapılacak değişiklik işlemine bağlı olmak üzere daha

önceden atanmış idari, teknik ya da ödeme sorumlularına aittir. Sorumlular,

alan adı sahibi kişi veya kuruluş olabileceği gibi onlar tarafından atanmış aracı

kişi veya kuruluşlar olabilir. Ancak, belgeli olarak tahsis edilen alan adlarında

(.com.tr, .net.tr, .org.tr, vb.) idari sorumlu değişikliği ya da alan adı silme gibi

hassas işlemlerde, -alan adı sahibinin haklarının korunması amacıyla- alan adı

sahibi kişi veya kuruluşun onay belgesi göndermesi gerekmektedir.

Gönderildi : 28/01/2012 22:53

Paylaş: